Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

След невероятен пропуск Тевес се отпуши за Суперкласико (видео)

След невероятен пропуск Тевес се отпуши за Суперкласико  (видео)

Аржентинската звезда на Бока Хуниорс Карлос Тевес прекъсна головата си суша при победата с 4:2 над Расинг в мач от 12-ия кръг на Примера дивисион. Бившият играч на  Уест Хам, Манчестър Юнайтед, Манчестър Сити и Ювентус не се бе разписвал от три месеца. За последно десетката на Бока прати топката във вратата на Белграно на 11 септември.

Преди да вкара изключително красив гол за крайното 4:2 на "Бонбонера", Тевес направи невероятен пропуск при 3:1 в 70-ата минута. Нападателят преодоля вратаря, след което на празната врата само с един защитник на нея, от няколко метра прати топката в близост до бранителя, който изби.

Все пак 32-годишният нападател се реваншира в 80-ата минута и прекъсна серията си от три месеца без гол. Бока изигра един от най-силните си мачове, а срещата започна с едноминутно мълчание в памет на бразилския тим Чапекоензне. Автогол на Инсуа в 24-ата минута, както и попадения но Боу в 41-ата и 48-ата минута, дадоха комфортен аванс на домакините, но голмайсторът на Расинг Лопес вкара своя пети и шести гол за сезона в 50-ата и 74-ата минути и вкара напрежение на трибуните, което Тевес успокои с победен гол. Така той се отпуши преди най-големия мач в Аржентина - Ел Класико с Ривър Плейт другата седмица на "Монументал".

Успехът бе седми за гранда, който е на второ място с актив от 25 точки, като изостава само на две от Естудиантес. Третата загуба на Расинг остави тима на пето място с 21 точки.
Ривър Плейт загуби с 0:1 визитата си на Индепендиенте, като с актив от 19 точки заема девето място.