Пет поред: Уестбрук повтори Джордан

Броят на поредните победи на Оклахома Сити Тъндър достигна пет. Във всеки един мач от тази серия Ръсел Уестбрук неизменно постига “трипъл-дабъл”, а срещу Ню Орлиънс Пеликанс нямаше изключение. Гардът на домакините бе в основата на тринадесетия успех на своя отбор за сезона, който дойде след 101:92 над водения от Антъни Дейвис отбор от щата Луизиана.

Логично през огромна част от мача топката бе в ръцете на Уестбрук и това до голяма степен оправдава десетте му грешки, но те бледнеят на фона на останалата му статистика - 28 точки, 17 борби, 12 асистенции и 1 отнета топка за 38 минути.

Последният баскетболист, постигнал нещо подобно е Майкъл Джордан. №23 на Чикаго записа седем последователни мача с “трипъл-дабъл”, а това се случи преди 27 години - през далечната 1989 година.

Енес Кантер за пореден път направи идеално включване от пейката със 17 точки и 10 борби за ОКС, докато Виктор Оладипо вкара 15 точки. Защитният специалист Антъни Роберсън за втори пореден мач вкара 10 точки, но от началото на сезона за едва пети път записва двуцифрени точкови показатели.

Антъни Дейвис бе най-добър за “пеликаните”, но това надали е изненада за когото и да било. Лидерът на гостите вкара 37 точки и овладя 15 борби, като още на почивката бе реализирал 24 точки. Бъди Хийлд вкара 16 при завръщането си на добре познато място, защото игра колежански баскетбол именно в Оклахома.

Балансът на Ню Орлиънс е 7-14, докато ОКС имат на сметката си 13 победи и 8 загуби.