Пацини пак бележи, но "грифоните" възкръснаха срещу Верона

Фаворит номер едно за завръщане в Серия "А" Верона пропусна да запише 11-та победа от началото на сезона. Лидерът в Серия "Б" завърши 2:2 на своя стадион "Маркантонио Бентегоди" с Перуджа в мач от 17-ия кръг на първенството. Интересното е, че домакините, водени от своя капитан Джампаоло Пацини, пропиляха аванс от два гола. "Жълто-сините" взеха комфортен аванс до 43-ата минута, след като Лупи бе точен в 12-ата минута, а Пацини удвои в 43-ата минута. Това бе гол №14 за голмайстора на първенството от началото на сезона.

"Грифоните" обаче възкръснаха с по един гол в продълженията на двете полувремена. Първо Никастро намали секунди преди почивката, а след това Белмонте в 92-ата минута шокира тифозите на Верона.

Верона останаха на върха с 34 точки след четвъртото си равенство за сезона, докато тимът от Умбрия е на седмо място с актив от 26 точки.

Вчера Андрей Гълъбинов донесе победата с 2:1 на Новара над Виченца, след като се разписа в 58-ата минута от дузпа със своя трети гол този сезон в Серия "Б".