"Червените" ликуват на "Армията" (видео+снимки)

Отборът на ЦСКА-София се наложи с 2:0 над Пирин (Благоевград) в мач от 17-ия кръг на Първа лига. Първото попадение вкара Преслав Йорданов в 12-ата минута. В 90-ата резервата Милчо Ангелов отбеляза втори гол. Това е втора поредна победа за "червените" под ръководството на Стамен Белчев.

Мачът на "Армията" започна с минута мълчание в памет на жертвите от самолетната катастрофа в Колумбия.

В ЦСКА-София може да бъдат доволни единствено от победата. Същото не може да се каже за играта, тъй като през по-голямата част от двубоя възпитаниците на Белчев нямаха никаква идея в атака и се мъчеха на терена.

Мачът стартира със ситуация пред вратата на тима от София. В 8-ата минута Мойеци отправи силен изстрел, който профуча над напречната греда.

В 12-ата минута "червените" излязоха напред в резултата. Рафаел Перес отправи удар с глава, но стражът Костов изби. При добавката Йорданов не сбърка с левия крак за 1:0.

В 18-ата минута Стамен Белчев направи принудителна смяна. На мястото на Арсенио Нунеш влезе Кристиян Малинов.

В 30-ата минута Антон Недялков направи опит да центрира, кълбото се удари в крака на Тони Тасев и се  отправи коварно към вратата на Пирин. За късмет на гостите топката "кацна" на напречната греда.

Малко преди края на първата част Борислав Чорбаджийски пропусна да вкара с глава от чиста позиция. В опита си да извоюва стрелкова позиция защитникът направи нарушение, но съдията не го забеляза и ако беше опънал мрежата, голът щеше да бъде зачетен.

Като изключим статичните положение, двата тима не създадоха нито едно чисто голово положение през първите 45 минути. Атаките на възпитаниците на Стамен Белчев и Стефан Генов не се получаваха, тъй като играчите допускаха доста непредизвикани грешки.

В началото на втората част ЦСКА-София и Пирин продължиха с вялата си игра в атака. В 55-ата минута Станислав Манолев разнообрази картината с далечен изстрел, който профуча на сантиметри от левия стълб.

Десет минути по-късно малкото публика на "Армията" се пораздвижи. Манолев намери Кирил Десподов, който пое и шутира. Играч на Пирин се хвърли самоотвержено на шпагат и намали скоростта на топката. Това позволи на Костов да неутрализира с лекота опасността.

До края на мача ЦСКА-София натисна своя опонент и логично стигна до втори гол. Преди да се стигне до попадение "червените" пропуснаха два шанса.

В 71-ата минута ""червените" най-накрая успяха да сътворят нещо смислено. Петрус Бумал изведе по крилото Диого Виана, футболистът пое и подаде към Йорданов, който бе заел отлична позиция в близост до вратата на "орлетата". Таранът на ЦСКА-София загуби концентрация и стреля неточно.

Десет минути преди края на двубоя Никола Колев се освободи майсторски от прекия си пазач. Халфът обаче не успя да намери далечния ъгъл и ударът му стана лесна плячка на вратаря на гостите.

В даденото продължение Малолев центрира точно към Ангелов, който от няколко метра не сбърка за крайното - 2:0.

ЦСКА-СОФИЯ - ПИРИН 2:0

1:0 Йорданов 12
2:0 Ангелов 90

ЦСКА-СОФИЯ: Китанов, Недялков, Чорбаджийски, Перес, Йорданов, Нунеш, Манолев, Десподов, Бумал, Колев, Кулма

ПИРИН: Костов, Ничев, Николов, Сандев, Кощрна, Старокин, Попев, Костов, Мойеци, Тасев, Младенов