Лападула отново герой за Милан (видео+галерия)

Отборът на Милан се измъчи до краен предел, но все пак стигна до трите точки срещу новака Кротоне в мач от 15-ия кръг на Серия "А". Пред 40 000 тифози на "Сан Сиро" момчетата на Винченцо Монтела обърнаха с 2:1 южняците, които бяха без контузения Александър Тонев. Герой за "червено-черните" отново бе Джанлука Лападула, който донесе трите точки с гол в 86-ата минута с първото си попадение на "Меаца". Интересното е, че това бе неговия първи мач като титуляр за клуба пред своите тифози.

Преди това Диего Фалчинели даде аванс на гостите в историческия си първи мач срещу "росонерите" в калчото на най-големия стадион на Апенините. Хърватският младок Марио Пашали  изравни в 41-ата минута със своето първо попадение за клуба, а в 53-ата минута Мбайе Нианг изпусна дузпа. Нарушението срещу Лападула на Лоренцо Кризетиг бе силно оспорвано от гостите, а след това Алекс Кордас спаси.

Така "росонерите" вече имат 32 точки, като пред тях е само Ювентус с 36 точки, докато Кротоне остана на последно място с едва шест точки.

Лападула отново герой за Милан Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на загиналия трагично бразилски отбор Чапекоензе. Домакините дори играха със специални фланелки, като на левия ръкав имат емблемата на бразилския тим, а под номера на фланелките са с надпис - FORÇACHAPE. Емблемата на Чапекоензе е също така на двете капитански ленти на Иняцио Абате и Алекс Кордас.

Милан беше без Карлос Бака, Джакомо Бонавентура и Матиас Фернандес, които са контузени гледаха срещата от трибуните. Сусо и Мбайе Нианг бяха останалите нападатели за домакините. Марио Пашалич, Хосе Соса и Мануел Локатели бяха халфовете, които трудно връзваха играта през първата част.

Лападула отново герой за Милан Тимът на Давиде Никола излезе в схема 4-4-2 и със самочувствие, като опитваше да атакува при всяка добра възможност. Така в в 26-ата минута Маркус Кристер Роден преди да падне изведе Фалчинели, който без проблем от няколко метра шокира трибуните за 0:1. Бившият играч на Перуджа вкара своя пети гол за сезона.

"Червено-черните" се опитаха да реагират, но без да създадат чисти положения. В 41-ата минута след поредния ъглов удар Милан изравни. Точен бе Пашалич с глава, след като бе оставен непокрит в близост до голлинията. Хърватинът бе най-съобразителен, когато Габриел Палета отклони топката с глава и вкара първото си попадение.

Лападула отново герой за Милан Втората част започна с невероятен пропуск на Лападула. Абате игра с глава, а 26-годишната деветка на метър от голлинията след рикошет прати топката в посока на вратата, но с лявата си ръка я изби. Няколко минути по-късно той си спечели дузпа, но Нианг не му даде да бие 11-метровия удар. Френският нападател е щатен изпълнител, но сбърка, след като стреля слабо и Кордас изби.

В оставащите минути Джанлука Донарума един път се намеси подобаващо, а Луис Адриано и Кейсуке Хонда се появиха в игра. Първият сбърка елементарно извеждащо подаване на Пашалич, което не се хареса на тифозите.

Лападула отново герой за Милан Двубоят отиваше към историческа първа точка за Кротоне в Милано, но след грешка пред тяхната врата Лападула взриви трибуните. Той се възползва от грешка на Леонардо Капеци и светкавично прати топката в мрежата за победата с 2:1. Голът бе четвърти през този дебютен за него сезон в Серия "А", но все повече се превръща в любимец на тифозите в "червено-черната" част от Милано.

Другата седмица момчетата на Монтела гостуват на Рома в директен сблъсък за второто място.