Възраждането на Лил продължава (видео)

Отборът на Лил победи с 1:0 като гост Бордо в мач от 16-ия кръг на Лига 1. “Кучетата” стигнаха до успеха с попадение на Никола де Превил в края на първата част. В средата на второто полувреме Диего Ролан пропусна дузпа, с която можеше да донесе точката на жирондинците. Така Лил продължава възраждането си след уволнението на Фредерик Антонети и записа втора поредна победа.

По този начин северняците вече не са в зоната на изпадащите, а заемат 14-о място със 17 точки. Бордо пък пропусна възможност да се изкачи на четвърта позиция и остават шести с 24.

Там обаче се намести тимът на Гинган, който се справи с намиращия се в сериозна криза Нант. Бретанците спечелиха с 2:0 с голове на Джими Бриан и Янис Салибур. Така играчите на Антоан Комбуаре вече са с 26 точки точно под подиума. Нант пък е предпоследен с 13.

Анже и Лориен не се победиха и завършиха 2:2. Силвен Марво откри за “мерлузите”, но с голове на Фамара Диедиу и Шейх Нодйе домакините обърнаха. Маджид Уорис обаче донесе точката за гостите с попадение в средата на втората част. Анже е на десето място с 19 точки, докато Лориен е на дъното с 12.