Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

ЦСКА продължава непобеден! "Червените" с успех №9 след обрат срещу Арда

Волейболистите на ЦСКА продължават да са непобедени от началото на сезона в Суперлигата на България. "Червените" постигнаха победа №9, след като обърнаха и надделяха като гости над Арда (Кърджали) с 3:1 (17:25, 25:21, 25:14, 25:22) в среща от 9-ия кръг, играна тази вечер в зала "Арпезос".

Така момчетата на треньора Александър Попов остават еднолично начело във временното класиране с 9 победи от 9 мача и 25 точки, с колкото е и 2-ия Монтана, но след 8 победи и 1 загуба. Отборът на Арда продължава да е на предпоследното 11-о място с 3 точки след 1 победа и 8 загуби. В следващия 10-и кръг ЦСКА са домакини на шампиона Добруджа 07 (Добрич), докато кърджалийци ще гостуват на Левски. Двата мача са в събота (10 декември) съответно от 18,00 и 17,00 часа.

На армейците им се наложи да правят пълен обрат, след като домакините от Арда поведоха в геймовете след убедително 25:17 и започнаха със заплашително 5:2 във втората част. Във втория гейм, обаче, решаващи се оказаха двете промени, които Сашо Попов направи - пускането на Яни Георгиев на мястото на капитана Ивайло Стефанов и Смилен Мляков вместо Иван Крачев. Така ЦСКА спечели следващите три гейма с 25:21, 25:14 и 25:22, а с това и мача с 3:1.

Страхотен мач за ЦСКА изигра центърът Тодор Костов, който бе и най-полезен със 17 точки (5 аса!!!, 3 блока и 100% ефективност в атака!!!) за победата. Смилен Мляков (1 блок, 2 аса и 64% ефективност в атака) и Яни Георгиев (1 ас, 67% ефективност в атака и 19% перфектно посрещане) добавиха по 12 и 11 точки за успеха. За домакините от Арда капитанът Невен Нешев завърши също със 17 точки.

АРДА (КЪРДЖАЛИ) - ЦСКА 1:3 (25:17, 21:25, 14:25, 22:25)
АРДА: Райчо Раев 4, Иван Замориров 13, Валентин Димов 13, Невен Нешев 17, Димитър Узунов 1, Ивайло Великов 10 - Кристиан Пенчев-либеро (Кирил Хаджиев 1, Сонер Яшар, Симеон Топузлиев)
Старши-треньор: Иван Халачев
ЦСКА: Владимир Станков 4, Иван Крачев 1, Ивайло Стефанов, Пламен Шекерджиев 10, Тодор Костов 17, Красимир Георгиев 9 - Мартин Божилов-либеро (Яни Георгиев 11, Смилен Мляков 12)
Старши-треньор: Александър Попов.

Статистика: Боян Панталеев (скаутмен на ЦСКА)