Резерва прати Дунав само на точка от третото място (видео+снимки)

Отборът на Дунав (Русе) записа изключително ценни три точки в борбата си за трайно установяване в първата шестица на България. В двубой от 17-ия кръг на Първа професионална лига футболистите на Веселин Великов спечелиха трудно с минималното 1:0 домакинството си на Локомотив (Горна Оряховица), като в герой за "драконите" се превърна резервата Бранимир Костадинов.

Бившият младежки национал се появи в игра 59-ата минута и малко по-късно - в 72-ата, се разписа с глава след перфектно центриране на капитана Диян Димов. Тимът на Иван Колев може да съжалява, тъй като имаше няколко добри възможности за гол и спокойно можеше да си тръгне поне с точка от Разград.

С този успех Дунав събра 28 точки в актива си и се изкачи до четвъртото място във временното класиране, само на една зад третия - Локомотив (Пловдив). "Железничарите" от Горна Оряховица пък сложиха край на серията си от три мача без загуба и продължават да бъдат в дъното на таблицата, като заемат 12-ото място с актив от 16 точки на сметката си.
Първата добра ситуация пред символичните домакини в светло синьо се откри в 10-ата минута, когато Антон Огнянов получи топката вляво в наказателното поле и моментално я насочи към долния десен ъгъл на Николай Банков. Вратарят обаче реагира чудесно и с една ръка успя да отрази удара му. Секунди по-късно блестящ рефлекс демонстрира и колегата му Мартин Луков. Младият страж отрази бомбен удар от непосредствена близост на Любомир Генчев.

В 14-ата минута дойде и най-чистото положение за “железничарите” през първите 45 минути. След бърза контраатака по лявото крило Мохамед Бен Отман пусна топката към Игор Джоман, който от границата на наказателното поле, фронтално срещу вратата, прати топката на сантиметри встрани от левия страничен стълб. В 25-ата минута Огнянов отново тества възможностите на Банков, този път от пряк-свободен удар, но вратарят пак бе на място и се справи вещо с чудесно насочената в горния му ляв ъгъл топка.

Десет минути преди края домакините претендираха за нарушение на Юлис Ндонг срещу Васил Шопов, но главният арбитър Драгомир Драганов подмина претенциите им. Няколкото повторения на ситуацията пък ясно показаха, че нападателят на “драконите” прекалено лесно се строполи на земята в наказателното поле след съприкосновението с противниковия футболист.
След подновяването на играта първи до добра възможност за гол стигнаха играчите на Веселин Великов. Капитанът Диян Димов намери добре Васил Шопов в предни позиция, нападателят излъга противников защитник и стреля, но Банков с крак успя да избие. Дори и добрите изяви на вратаря на Локомотив обаче не успяха да спасят “железничарите” в 72-ата минута.

Димов получи топката по лявото крило, центрира я в наказателното поле и я сложи на главата на появилия се преди броени минути като резерва Бранимир Костадинов. От непосредствена близост бившият младежки национал разстреля стража на тима от Горна Оряховица и откри резултата. В даденото от съдията Драгомир Драганов продължение Антон Огнянов за трети път бе близо да открие резултата, но отново Николай Банков се намеси блестящо и отрази удара му.