Маритимо нанесе първа загуба на Бенфика (видео)

Шампионът на Португалия Бенфика допусна първа загуба от началото на сезона в Примейра лига. Това се случи при гостуването на Маритимо. Лисабонските "орли" отстъпиха с 1:2 и останаха с 29 точки - 5 повече от Спортинг, който днес приема Витория (Сетубал) и може да скъси изоставането си от лидера.

Арменският национал Геворг Газарян даде аванс на Маритимо още в 5-ата минута след грешка в защитата на гостите. Послдваха интеренси ситуации и пред двете врати, за да се стигне до 27-ата минута и изравнителното попадение на Гонсало Гуедеш. Последната дума обаче имаха домакините. В 69-ата минута Маурисио Антонио засече с глава центриране от корнер и донесе сензационния успех на тима от остров Мадейра.

През следващата седмица на Бенфика предстои решителен мач за класиране на 1/8-финалите в Шампионската лига срещу Наполи.

МАРИТИМО - БЕНФИКА 2:1
1:0 Г. Газарян (5)
1:1 Г. Гуедеш (27)
2:1 М. Антонио (69)

Снимка: record.pt