Пирин измъкна драматична победа над Левски в дербито на Суперлигата (видео)

Волейболният отбор на Пирин (Разлог) успя да запише 7-а победа в Суперлигата на България. Момчетата на треньора Иван Дурев измъкнаха драматичен успех у дома над Левски с 3:2 (17:25, 25:18, 14:25, 25:22, 15:12) в дербито на 9-ия кръг, игран тази вечер в пълната зала "Септември".

Така разложани остават на 3-о място във временното класиране с 20 точки след 7 победи и 2 загуби. Левски пък се смъкна на 6-о място с 14 точки след 4 победи и 5 загуби. В следващия предпоследен 10-и кръг от полусезона Пирин гостува на Марек Юнион Ивкони в дербито на Югозапада, докато "сините" ще приемат Арда (Кърджали). Срещите са съответно в петък (9 декември) от 18,30 часа и в събота (10 декември) от 17,00 часа.

Левски взе първия гейм с 25:17 благодарение на силния си сервис. "Сините" записаха 5 директни точки от начален удар, докато домакините направиха само една. Във втората част ролите се размениха. Гостите започнаха да грешат на сервис, а волейболистите на Пирин значително подобриха играта си и заслужено изравниха след 25:18. Левски стартира много мобилизирано в третия гейм и бързо натрупа солиден аванс, след което отново успя да излезе напред в резултата след разгромно 25:14.

Четвъртият гейм бе доста напрегнат. Домакините от Пирин поведоха с 8:5 до първото техниче2ско прекъсване, но Левски изравни. Пирин отново дръпна с две точки в средата на гейма и с много усилия успя да прати мача в тайбрек след 25:22. Решителния пети гейм започна с невероятна серия на сервис на Георги Елчинов. Волейболистите на Левски не успяха да посрещнат добре началния му удар и Пирин поведе с 6:0. Разликата нарасна до 9:1. "Сините" се опитаха да се върнат в тайбрека като намалиха до 10:5 и 12:10, но все пак Пирин спечели с 15:12 и 3:2.

Най-полезен за Пирин стана за пореден път Венцислав Георгиев с 21 точки (2 блока, 2 аса и 42% ефективност в атака), а Георги Елчинов добави още 16 точки (4 аса, 52% ефективност в атака и 13% перфектно посрещане) за победата. За тима на Левски Симеон Александров реализира 24 точки (2 блока, 1 ас, 57% ефективност в атака и 10% перфектно посрещане), а Спас Байрев се отчете с 20 точки (5 аса!!!, 1 блок и 45% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за успех.

ПИРИН (РАЗЛОГ) - ЛЕВСКИ 3:2 (17:25, 25:18, 14:25, 25:22, 15:12)
ПИРИН: Дилян Игнатов 3, Венцислав Георгиев 21, Георги Елчинов 16, Благовест Катранджиев 9, Костадин Гаджанов 10, Мартин Кръстев 8 - Виктор Копанаров-либеро (Боян Иванов 2, Владимир Панев, Ивайло Пахов-либеро)
Старши-треньор: Иван Дурев.
ЛЕВСКИ: Николай Манчев 5, Спас Байрев 20, Симеон Александров 24, Мартин Павлов 11, Теодор Богданов 8, Александър Кордев 9 - Владислав Иванов-либеро (Ивайло Лалов, Иван Панков, Милослав Димов, Гордън Люцканов 2)
Старши-треньор: Петър Шопов.

Статистика: Борис Николов (скаутмен на Пирин)