Саутхамптън изхвърли Арсенал и е на полуфинал за първи път от 1987 година (видео)

Саутхамптън заслужено победи с 2:0 Арсенал на "Емиратс" в 1/4-финален сблъсък за Купата на Лигата на Англия. "Светците" се класират на полуфинал в турнирна битка за първи път от 1987 година насам. Йорди Класи (13') и Райън Бертранд (38') реализираха головете за гостите. Арсен Венгер, който никога досега не е печелил този трофей, бе подценил двубоя, залагайки на отслабен състав. "Артилеристите" привидно владееха инициативата, но през цялото време Саутхамптън атакуваше много по-опасно и можеше да победи дори и по-изразително.

Както се очакваше, двамата мениджъри бяха направили множество промени в своите стартови състави. Мохамед Елнени беше единственият, който запази мястото си в селекцията на Венгер. Лукас Перес се завърна в игра за първи път от 25 октомври. 18-годишният Рейн-Аделаид също стартира. Фрейзър Форстър и Вирджил ван Дайк бяха титуляри за "светците". Буфал, Лонг и Маккуин също започнаха за гостите.

В 12-ата минута "светците" смълчаха "Емиратс" със страхотен гол на Йорди Класи - негов първи за Саутхамптън. Бертранд центрира отляво, Буфал шутира, но ударът му бе блокиран. Топката обаче стигна до Класи, който с истински снаряд простреля Мартинес. Домакините наложиха натиск в следващите минути, но така и не успяваха да стигнат до чисто положение. Вместо това, в 38-ата минута, Саутхамптън удвои аванса си. Този път Буфал центрира по земя отляво, Бертранд овладя и стреля с левия крак, пращайки топката в ъгъла - 0:2.

В 56-ата минута Саутхамптън бе близо до трети гол, но удар на Буфал бе отклонен от Холдинг в последния момент. При последвалия корнер Класи също стреля опасно, но малко не му достигна да намери целта. Коклен пък можеше да намали, но ударът му премина встрани. В 77-ата минута Шейн Лонг пропусна още една страхотна възможност за "светците", след като излезе очи в очи с Мартинес, но в последния момент Габриел успя да се хвърли на шпагат и да му попречи да нанесе точен удар. Минута след това Алекс Окслейд-Чембърлейн пропусна най-добрата възможност за Арсенал до момента, след като от 11 метра прати топката над вратата.

В края Арсенал се отърва от нов гол, след като Мартинес спаси много опасни удари на Симс и Хьойберг.

СЪСТАВИТЕ, СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!