Реал Мадрид вкара 6 гола, синът на Зидан дебютира с попадение (видео+галерия)

Европейският шампион Реал Мадрид спечели убедително и втория си 1/16-финал за Купата на краля срещу третодивизионния Културал Леонеса. Тази вечер зрителите на "Сантиаго Бернабеу" видяха победа с 6:1, като един от головете отбеляза големият син на Зинедин Зидан - Енцо, който направи официалния си дебют. 23-годишният стрелец на дублиращия тим Мариано Диас се отчете с хеттрик, а гол на Хамес Родригес и автогол на Моргадо бяха останалите попадения в мрежата на Леандро.

Марко Асенсио, Мариано и Мартин Йодегор поведоха атаката на европейския шампион. Хамес Родригес, Каземиро и Иско формираха халфовата линия.

Реал Мадрид - Културал Леонеса Преди началото на двубоя двата тима почетоха жертвите от самолетната катастрофа в Колумбия. Още в 23-ата секунди домакините стигнаха до гол. Иван Гаридо сбърка при овладяването на топката, Асенсио напредна и центрира ниско към непокрития Мариано Диас, който насочи в мрежата от седем метра - 1:0. След гола играта се успокои, като третодивизионният тим също поглеждаше към вратата на Кико Касийя. Мартин Йодегор впечатляваше с техниката и футболния си поглед.

В 17-ата Мариано отново прати топката в мрежата, но след вдигнат флаг за засада. В 23-ата Хамес Родригес удвои преднината с глава след центриране на Даниел Карвахал. В 42-ата десният бек записа нова асистенция, а Мариано опъна мрежата след бомбен изстрел - 3:0. Секунди преди края на полувремето Йерай се разписа за гостите със силен удар от въздуха.

Реал Мадрид - Културал Леонеса На почивката в игра за домакините се появи Енцо Зидан. Гостите от Кастийя и Леон започнаха по-нахъсано втората част. В 47-ата минута Бенха изстреля много опасна топка, която мина в близост до сглобката. В 63-ата Енцо откри головата си сметка за "лос меренгес". Техничният халф се разписа с нисък удар от 14 метра - 4:1.

В 77-ата Техеро отправи страховит шут от въздуха, но вратарят беше покрил близкия ъгъл. В 87-ата Мариано оформи хеттрик, след като засече с глава от пет метра при центриране на Техеро. В 90-ата Моргадо си отбеляза автогол след центриране на Начо Фернандес.

Състав на Реал Мадрид: Касийя (76 - Рубен); Карвахал (46 - Варан), Пепе, Начо, Техеро; Иско (46 - Енцо Зидан), Каземиро, Хамес; Асенсио, Мариано, Йодегор