Въртележка и драма определи победителките в Скаут лигата в София

Младите волейболистки на Полицейския клуб – ЦПВК спечелиха първия турнир от Скаут лигата за момичета, родени 200482005 година в регион Витоша в София.

В последния ден от надпреварата, която се проведе в столичната зала „Христо Ботев“ се получиха големи изненади и непредсказуеми резултати, което доведе до въртележка и изведе ЦПВК на върха.

Интригата бе до последно, а след изиграните мачове два тима - ЦПВК и Славия завършиха с еднакъв актив от една загуба и пет победи, като и геймовото съотношение също бе равно. Стигна се до броене на точките, като отборът на ЦПВК имаше по-добро точково съотношение и взе първото място, а Славия остана на втора позиция.

Slavia Momicheta U13 Skaut liga 2016 2017 2

Волейболистките на Славия завършиха на второ място в турнира

Драмата бе пълна, като до последния момент ЦСКА имаше всички шансове за бронзовите медали, но „червените“ отстъпиха на Звезди 94 в последния мач с 1:2 гейма и с две загуби загубиха тази възможност. Така на трето място приключиха представителките на ВА Стойчев и Казийски, а армейките останаха на четвърта позиция. състезателките на Звезди 94 се наредиха на пето място с една победа, а на последна позиция без победа завърши Левски.

6. Левски

В регион Тракия пълен господар бе тимът на Марица (Пловдив), който спечели турнира само с един загубен гейм. Втори са Хебър (Пазарджик), трети Родопа (Смолян).

Maritza U13 09 NC

Марица стана първенец в регион Тракия

В регион Струма първенец стана отборът на Велбъжд (Кюстендил). На второ място се нареди Пирин (Разлог), а трети е тимът на Етрополе.

В регион Странджа първата позиция бе за домакините от Казанлък, които завършиха с четири победи и една загуба. Втори са представителките на Раковски (Димитровград), а трети се наредиха Арда (Кърджали)

В регион Добруджа също имаше драма, като на първо място след големи обрати завърши Перун (Варна). Втората позиция остана за Белтекс (Варна), а трети преклйчиха представителките на Омуртаг.

При момчетата, родени 2003/2004 година също се изигра един турнир, който се проведе в зала "Христо Ботев" в Луковит и бе от регион Хемус.

Надпреварата бе спечелена от Локомотив (Червен Бряг). Втори са волейболистите на Монтана, а на трето място приключи тимът на Тетевен Волей.