Пацини пак поведе Верона

Капитанът на Верона Джампаоло Пацини върна своя тим към победния път. Отборът от града на Ромео и Жулиета претърпя две много тежки поражения с 0:4 от Новара и 1:5 от Читадела в последните два кръга. Голмайсторът бе точен за успеха с 1:0 над Бари в мач от 16-ия кръг на Серия "Б". Бившият нападател на Аталанта, Фиорентина, Сампдория, Интер и Милан бе точен в 83-ата минута, след като се разписа от няколко метра за радост на близо 15 000 тифози по трибуните на "Бентегоди".

Попадението бе негово 13-то в първенството, което го прави едноличен лидер при стрелците.  Успехът пък бе 10-и за тима на Верона, който продължава да е лидер с 33 точки. Вторият Фрозиноне има 31, а Бенедето и Читадела останаха с по 28 точки.

Българският нападател Андрей Гълъбинов игра последните 15 минути на "Ренато Кури" при равенството 0:0 на Новара в гостуването на Перуджа. Таранът и неговите съотборници имат 18 точки, като заемат 12-та позиция.