Ростов взе още една жертва (видео)

Въодушевени от първата си победа в груповата фаза на Шампионската лига, играчите на Ростов записаха домакински успех и в руския елит. В среща от 15-ия кръг те се справиха с Анжи след 2:0, с което преди изиграването на останалите двубои се доближиха само на две точки до третия ЦСКА (Москва).

Иранският нападател Сердар Азмун, който в сряда вкара първия гол при 3:2 над Байерн (Мюнхен), заби първото попадение и днес. Той беше точен в 41-ата минута след пас на Дмитрий Полоз.

През второто полувреме тимът на Анжи създаде няколко чисти положения, но отличните намеси на вратаря Сослан Джанаев запазиха аванса на Ростов.

В 79-ата минута Александър Гацкан реши спора с втори гол, но пък секунди по-късно извърши грубо нарушение и беше изгонен с директен червен картон.

Анжи е в лоша серия, като има само 1 точка в последните си четири мача за първенство и започва да се приближава към опасната зона.