Чико заши ЦСКА-София на "Армията"! Ганчев гледа, Галчев играе, столът на Йорданеску се катурна

Отборът на ЦСКА-София не успя да победи Верея насред "Българска армия", завършвайки 1:1 със състава на Александър Томаш. По този начин разликата между "червените" и лидера Лудогорец стана 15 точки в полза на шампионите. Срещата бе изгледана от боса на домакините Гриша Ганчев. Едуард Йорданеску започна с изцяло "българска" защита, а в предни позиции румънецът заложи на чужденци. В хода на мача обаче се отвори възможност в игра да влезе любимецът на публиката Борис Галчев, който замени контузения Давид Симао.

Домакините започнаха силно и това им донесе дивиденти. Още в седмата минута Петрус Бумал опъна мрежата зад Иван Караджов. Камерунският халф завърши фирмена атака на "червените" - многоходова комбинация, която го изведе на идеална стрелкова позиция. Играчите на Едуард Йорданеску продължиха да атакуват, макар това да ставаше трудно сред сгъстената отбрана на гостите.

В 16-ата минута долетя бомба, изстреляна от крака на Рубен Пинто. Звездата на ЦСКА-София шутира изключително силно, но напречната греда се оказа добър партньор на стража на Верея Иван Караджов. В 27-ата минута Караджата демонстрира рефлекса си, отбивайки коварен удар с глава на Густаво Кулма.

Малко след началото на второто полувреме Давид Симао получи контузия край тъчлинията. Португалецът бе изнесен на носилка, като още не се знае колко сериозна е травмата му. За радост на феновете на "червените", на терена се появи капитанът Борис Галчев, който дълго време бе низвергнат от наставника Йорданеску.

Секунди след смяната Рубен Пинто отново опита мерника си. И този път от радостта го разделиха сантиметри. Минути по-късно португалецът бе застигнат от беля - контузия накара Едуард Йорданеску да прави нова принудителна смяна. Порция с ледена вода се изля върху главите на "червените" в 65-ата минута. Слаба намеса на вратаря Георги Китанов прати топката в краката на Момчил Цветанов. Това бе достатъчно за Малкия шивач да накаже бившите си съотборници - 1:1. В края Чико напусна терена под овациите на агитката на ЦСКА-София.

Столичани реагираха като ужилени и заредиха опасност след опасност пред Иван Караджов. В 73-ата минута Кулма докосна попадението, но ударът му с глава облиза страничната греда и излезе в аут. Натискът на ЦСКА-София стана стихиен. В 87-ата минута Караджов спаси рамката си след нов изстрел с глава. Този път пропускът бе дело на защитника Антон Недялков. Докрая футболистите на домакините така и не измислиха как да отбележат втори гол, което ги лиши от победата и ги отдалечи още повече от върха.

ЦСКА - СОФИЯ - ВЕРЕЯ 1:1