Милан втори след разгром в Тоскана (видео+галерия)

Отборът на Милан се изкачи на второ място в Серия "А", след като разгроми с 4:1 Емполи в гостуването си на стадион "Карло Кастелани". Двубоят от 14-ия кръг на калчото бе решен от Джанлука Лападула (15, 78), Сусо (61) и Джакомо Бонавентура, които водеха атаката на "росонерите". Деветката отбеляза за първи път два гола в един мач от Серия "А", испанецът се отчете с нов гол и две асистенции, а последният предизвика автогола на Андреа Коста (64). Бившият играч на гостите Рикардо Сапонара пък бе точен за моментното 1:1 в 17-ата минута.

Отборът на Винченцо Монтела вече има 29 точки. Пред него е само Ювентус, който е с 33, но и мач по-малко.

Емполи - Милан Треньорът на гостите заложи на състав със средна възраст 23,5 години, което е може би най-младият състав под ръководството на Силвио Берлускони. Контузеният Карлос Бака бе в Севиля, за да наблюдава срещата между бившите му съотборници и Валенсия, но с разрешението на своите шефове. Неговият заместник Джанлука Лападула пък не пропусна своя шанс в третата си среща от първата минута в елита на Италия. Матиас Фернандес дебютира от първата минута, но след само десет минути трябваше да напусне контузен. На негово място влезе Юрай Куцка.

В 15-ата минута Лападула се разписа след подаване на Сусо, който проби отдясно. Радостта на "червено-черните" бе кратка, тъй като Сапонара се възползва от избита от Джанлуиджи Донарума топка и изравни в 17-ата минута. Попадението бе първо за домакините пред своя публика от 500 минути.
До края на първата част тосканците имаха още една възможност, но Сапонара стреля над гредата.

Емполи - Милан Втората част Милан излезе много по-мотивиран. "Росонерите" започнаха да пресират още по-високо защитата на "сините", а в 61-ата минута Сусо попадна в прегръдките на своите съотборници. Испанецът бе намерен от Иняцио Абате и технично прати топката в мрежата за 2:1. Голът бе негов пети през този сезон и четвърти в последните три срещи.

Емполи - Милан Само три минути по-късно Бонавентура нахлу мощно отляво, след което центрира остро и Коста си отбеляза автогол. Така в рамките на няколко минути Милан имаше аванс от две попадения, а освен това играчите на Монтела бяха по-свежи и продължиха да се забавляват.

Гол на Пашалич бе правилно отменен поради засада в 77-ата минута, но при следващата атака Милан вече празнуваше за 4:1. Голмайстор отново бе Лападула, който пак получи головото подаване от Сусо, негово пето за този шампионат. Деветката на "росонерите" пък вече има три попадения от едва 248 минута в Серия "А".

Емполи - Милан Масимо Макароне в последните минути удари гредата над Донарума, а след срещата тифозите на домакините изпратиха с аплодисменти своите играчи, въпреки че допуснаха във втори пореден мач в рамките на няколко дни четири попадения на своя стадион.(б.а. 0:4 от Фиорентина)

Милан пък запиша шеста победа на "Кастелани" от 12 мача, където остана без поражение, след като има и шест равенства. Емполи се разписа в осми пореден мач във вратата на "червено-черните", но това не се оказа достатъчно, за да измъкне поне точка. Тосканците останаха с 10 точки на 17-то място.
Емполи - Милан Миланският гранд за девети път през този сезон, когато се разписва първи, печели срещата, като не стори това единствено срещу Интер (2:2), когато допусна изравняване в последните секунди.

Другата седмица Милан приема Кротоне на Александър Тонев, а Емполи гостува на Сасуоло.