Нефтохимик 2010 с лесна трета победа

Волейболният отбор на Нефтохимик 2010 (Бургас) постигна едва трета победа от началото на сезона в Суперлигата на България. Бургазлии успяха да надиграят като гости Тетевен Волей с 3:0 (25:15, 25:19, 27:25) в среща от 7-ия кръг, играна тази вечер пред около 300 зрители в зала "Георги Бенковски".

Така момчетата на Петър Дочев се изкачиха на 6-о място във временното класиране с 3 победи, 4 загуби и 9 точки, с колкото е и 7-ия Миньор (Перник). Тетевенци пък продължават да са 10-и с 2 победи, 5 загуби и 6 точки. В следващия междинен 8-и кръг Нефтохимик гостува именно на перничани, докато Тетевен ще бъде гост на Славия. Мачовете са във вторник (29 ноември) от 18,00 часа.

Волейболистите на Нефтохимик започнаха силно мача, като от самото начало  поеха инициативата и спокойно спечелиха първия гейм с убедителното 25:15. Във втората част бургазлии поведоха с 8:3 и 16:9 на двете технически паузи, за да затворят гейма при 25:19. Повече интрига имаше единствено в третия гейм, в който домакините от Тетевен не се бяха отказали. Те се бореха до последно, като водеха с 21:18, но момчетата на Петър Дочев се пребориха и успяха да обърнат до 27:25 и 3:0.

Най-полезни за Нефтохимик станаха капитанът Мартин Пенев (2 блока, 1 ас, 55% ефективност в атака и 26% перфектно посрещане) и Петър Христов (2 блока и 52% ефективност в атака) с 14 и 13 точки за победата. За домакините от Тетевен Камен Каменов се отчете с 12 точки.

ТЕТЕВЕН ВОЛЕЙ - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 0:3 (15:25, 19:25, 25:27)
ТЕТЕВЕН ВОЛЕЙ: Радослав Димитров, Емилиян Мирчев 8, Камен Каменов 12, Мирослав Братанов 8, Павел Душков 4, Данаил Попов - Константин Костов-либеро (Андрей Русков 2, Пламен Христов 1, Мартин Христов, Илиян Иванов 7)
Старши-треньор: Петър Мечкаров
НЕФТОХИМИК 2010: Лукаш Силва 3, Петър Христов 13, Мартин Пенев 14, Явор Генов 12, Красимир Гайдарски 8, Георги Чалъков 8 - Мартин Иванов-либеро (Андрей Николов)
Старши-треньор: Петър Дочев.

Статистика: Красимир Кънев (скаутмен на Нефтохимик 2010)