Лудогорец взе поредна жертва в Първа лига и си осигури сериозна преднина на върха (видео)

Отборът на Лудогорец взе поредна жертва в Първа лига. В мач от 15-ия кръг на шампионата българският шампион се наложи с 3:1 като гост над Ботев (Пловдив). Попаденията за гостите вкараха Джоди Лукоки (3), Густаво Кампаняро (70) и Клаудио Кешеру (79). За “канарчетата” точен бе Жоал Паоло (9).

По този начин “орлите” дръпнаха на шест точки от преследвача Левски преди мача между лидерите в класирането от следващия кръг, който е в сряда. По-рано днес “сините” отстъпиха с 1:2 на Локомотив (Пловдив) на “Герена”.

Треньорът на българския шампион - Георги Дерменджиев бе направил доста промени в сравнение с мача от ШЛ срещу Базел.

Дебют за Ботев Пд в Първа лига направи 15-годишният Кристиян Добрев, който се появи като резерва.

През първата част играта бе равностойна. Ботев се хвърли смело в атака и донесе доста главоболия на бранителите в зелено. От своя страна Лудогорец допусна доста непредизвикани грешки, нещо, което не сме свикнали да виждаме често в играта на "орлите" по родните терени. През второто полувреме футболистите на Георги Дерменджиев бяха далеч по-концентрирани и разликата в класите ясно пролича. Участникът в групите на Шампионската лига вдигна оборотите и надигра своя опонент.

Първото попадение реализира Джоди Лукоки в 3-ата минута. Крилото излезе сам срещу вратаря, след груба грешка на Крум Стоянов, и с майсторски удар не остави шанс на Георгиев.

В 4-ата минута Тодор Неделев изведе Жоао Паоло сам срещу вратаря, но нападателят стреля право във Владислав Стоянов, който скъси ъгъла и затрудни максимално състезателя на домакините.

Радостта на разградчани бе твърде кратка. В 9-ата минута Неделев повтори упражнението и изведе Жоао Паоло сам срещу Стоянов. Този път той не сбърка и с прецизен удар опъна мрежата зад национала. Вина за гола имат Игор Пластун, който изпусна Паоло, и стражът на "орлите", който не излезе да пресече подаването. Слабост, която Стоянов така и не успява да преодолее.

В 24-ата минута Жуниор Кишада отправи топовен изстрел, но Георги Георгиев показа класа и спаси.

След подновяването на играта "орлите" вдигнаха темпото и надиграха своя опонент. Въпреки това полувремето стартира със ситуация пред вратата на Лудогорец. Косоко се пребори за една на пръв поглед невъзможна топка и пробва късмета си, но Стоянов реагира добре и неутрализира опасността.

Оттук до края на мача българският шампион не даде никакъв шанс на "жълто-черните".

В 68-ата минута Лудогорец пропусна да поведе. Густаво Кампаняро центрира към Лукоки и точно, когато крилото се подготви да завърши атаката от няколко метра, от задна позиция изкочи Жуниор Кишада. Той изправари своя съотборник, но прати кълбото в аут.

Минута по-късно Светослав Дяков изведе в дълбочина Лукоки, който шутира без подготовка, но Георгиев бе заел добра позиция и изби в корнер.

В 70-ата минута Кампаняро отново изведе своя тим напред за 1:2. Вандерсон подаде към халфа, който с удар от 20 метра прехвърли стража Георгиев, който не се намеси по най-добрия начин.

В 79-ата минута Клаудио Кешеру сложи точка на спора, след красива атака на българския шампион. Вандерсон намери Йордан Минев, който майсторски центрира към румънския таран. Кешеру с лекота опъна мрежата за 1:3.

В минутите до края мачът се доиграваше и не се случи нищо интересно.

БОТЕВ ПД - ЛУДОГОРЕЦ 1:3