Голово шоу край Босфора, Бешикташ възкръсна срещу Бенфика (видео+снимки)

Отборите на Бешикташ и Бенфика сътвориха невероятно шоу на “Водафоун Арена” и завършиха наравно 3:3 в двубой от Група “В” на Шампионската лига. Турският гранд “възкръсна” през втората част, след като на почивката губеше с 0:3 в резултата. След подновяването на играта обаче момчетата на легендарния Сеньол Гюнеш заличиха аванса на “лисабонските орли” и изправиха на крака стотици хиляди край Босфора.

Благодарение на поделената точка Бешикташ запази шансовете си и напролет да играе в Лигата на богатите. Във временното класиране Бенфика и Наполи делят първото място в групата с 8 точки в актива си. Истанбулският гранд пък, който отдавна си гарантира минимум участие в Лига Европа, е само на точка зад тях.

Гонзало Гуедес първи шокира домакините, след като в 10-ата минута се измъкна зад защитата им, финтира Фабри и от малък ъгъл прати топката в мрежата му. Четвърт час по-късно Семедо удвои аванса на “орлите” с невероятен удар от над 20-метра. Кошмарът за Бешикташ стана пълен в 31-ата минута, когато двукратният носител на КЕШ направи класически аванса си. След три поредни изстрела в гредите - два на Митроглу и един на Салвио, Фейса все пак успя да промуши за трети път топката зад Фабри.

След почивката обаче Бешикташ взе нещата в свои ръце и върна усмивките по лицата на своите фенове. Появилият се като резерва Тосун започна обрата с рядко красив гол след странична ножица. Седем минути преди края европейският шампион Куарешма намали до 2:3 след точно изпълнена дузпа, а в заключителните секунди на двубоя натискът на играчите на Гюнеш се увенча с успех. Защитата на Бенфика капитулира и след като остави непокрит в малкото наказателно поле Абубакар, се прости с надеждите си да си замине за Лисабон с трите точки.

Бешикташ - Бенфика 3:3

0:1 Гуедес 10’
0:2 Семедо 25’