Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Ростов изненада Байерн (видео)

Ростов стигна до престижна победа с 3:2 в домакинството си на Байерн (Мюнхен) в среща от петия кръг на груповата фаза. Баварците се бяха класирали за осминафиналите, но почти сигурно ще завършат на второ място в групата зад Атлетико Мадрид, тъй като изостават с три точки преди двубоя на "дюшекчиите". Руснаците пък вече имат четири точки и са с огромни шансове за третото място, което ще ги прати в Лига Европа.

Байерн имаше преимущество в началото. Тимът на Карло Анчелоти обаче можеше да допусне гол в девета минута. Неразбирателство в защитата позволи на Ярокин да насочи топката с глава покрай вратаря Улрайх. Бернат обаче успя да изчисти от голлинията. Наставникът на баварците направи някои промени в защита и те се отразиха на представянето на тима. Отсъствието на контузения Мануел Нойер също бе фактор.

Анчелоти направи шест промени в сравнение с двубоя срещу Борусия (Дортмунд) в събота, който бе загубен от баварците с 0:1. Улрайх бе на вратата на мястото на Мануел Нойер, Рафиня, Бадщубер, Бернат, Ренато Санчен и Дългас Коща пък замениха Хумелс, Алаба, Чаби Алонсо, Кимих и Томас Мюлер.

Гостите владееха топката, но не създаваха много положения, докато контраатаките на руснаците ставаха все по-опасни. В 36-ата минута обаче Дъглас Коща откри резултата. След пробив на Ренато Санчес отляво защитата на Ростов не успя да изчисти топката, тя попадна в бразилеца и той с техничен удар я насочи в горния десен ъгъл на Джанаев. Минута преди почивката след поредната грешка в защитата на Байерн Полоз напредна в полето на съперника и намери Азмун, а той хладнокръвно финтира и прати топката покрай Улрайх.

В началото на второто полувреме груба грешка на Боатенг подари топката на съперника, а след това германският национал повали Нобоа в наказателното поле. Полоз бе точен от бялата точка и изненадващо изведе Ростов напред в резултата. Преднината на руснаците обаче се задържа около две минути. Рибери изведе Бернат в наказателното поле и бранителят с мощен удар не остави шансове на вратаря на домакините.

Руснаците успяха отново да поведат в 66-ата минута. Тогава след една контраатака Тиаго изрита Полоз малко пред наказателното поле и от прекия свободен удар Нобоа прати топката в левия долен ъгъл на Улрайх, който не бе заел най-добрата възможна позиция. До края на срещата Байерн опита да натисне, но не създаде много опасности, а в заключителните секунди можеше да получи и още едно попадение.

РОСТОВ - БАЙЕРН 3:2