Червен картон и дузпа помогнаха на Юве да пребори Севиля (видео)

Ювентус постигна трудна, но много важна победа с 3:1 над Севиля като гост в група “Н” на Шампионската лига. Този успех изкачи “бианконерите” на върха в групата и им гарантира продължаване на 1/8-финал в турнира. За победата на торинци доста помогна червеният картон на Франко Васкес в 36-ата минута. Преди това севилци бяха открили резултата чрез Николас Пареха в 9-ата минута. В 45-ата минута гостите също така получиха дузпа и Клаудио Маркизио изравни резултата. Победните голове за италианците пък реализираха Леонардо Бонучи в 84-ата и Марио Манджукич в 94-ата минута.

Севиля откри резултата още при първата си добра възможност. В 9-ата минута едно центриране в наказателното поле не бе изчистено добре от защитата на гостите и топката стигна до Николас Пареха, който от воле я прати неспасяемо във вратата на Джанлуиджи Буфон. В 17-ата минута домакините можеха да удвоят преднината си след като Серхио Ескудеро се измъкна зад защитата и стреля, но на сантиметри над вратата.

Ювентус постепенно се окопити и също започна да поглежда към вратата на съперника. В 19-ата минута Хуан Куадрадо опита нещо средно между центриране и удар и вратарят Серхио Рико трябваше да се намесва решително. В 27-ата минута Марио Манджукич бе намерен пред наказателното поле, финтира защитник и стреля, но покрай гредата. В 35-ата митута чудесен шанс се откри и пред Сами Кедира, който получи пас на границата на наказателното поле от Куадрадо, но и неговият истрел не намери очертанията на вратата.

В 36-ата минута Севиля остана с човек по-малко на терена, след като Франко Васкес получи леко пресилен втори жълт и червен картон. В самия край на полувремето Ювентус си спечели и дузпа, след като Леонардо Бонучи бе задържан в наказателното поле и Марк Клатенбърг посочи бялата точка. И тази ситуация обаче бе спорна. Клаудио Маркизио се нае с изпълнението на наказателния удар, и въпреки намесата на Рико, успя да отбележи за 1:1.

Севиля можеше да си върне преднината в мача в 54-ата минута, когато след центриране от корнер Адил Рами стреля с глава покрай вратата. Ювентус пък отговори с опасен далечен удар по земя на Миралем Пянич, който бе спасен с мъка от Рико.

В следващите минути гостите държаха топката в свое владение, но изпитваха сериозни трудности да стигнат до реални голови положения пред вратата на съперника. В същото време при една контра Ибора отправи истрел, който мина покрай вратата на Буфон

В 84-ата минута 16-годишният Мойс Кийн се появи в игра за Ювентус и стана първият играч роден след 2000 година, който записва минути в Шампионската лига. По-малко от минути след това Ювентус стигна до изравняване на резултата. Една центрирана топка бе изчистена лошо от защитата на домакините и стигна до Леонардо Бонучи, който от движение отправи неспасяем удар за 1:2.

В края Севиля се хвърли в отчаяни атаки, но в 94-ата след една контра Марио Монджукич финтира защитник и отбеляза за крайното 1:3.

Така Ювентус вече е сигурен осминафиналист и направи важна крачка към спечелване на първото място в групата. Севиля пък ще се нуждае поне от равенство срещу Лион в последния кръг, за да продължи напред в туринра.

Севиля - Ювентус 1:3