Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

Голът на Барса е редовен, има и дузпа срещу Пике, пишат в Испания (видео)

Отборът на Барселона може да се чувства сериозно ощетен от съдията Де Бургос Бенгоечеа заради отсъжданията му в края на вчерашния мач с Малага, пишат испанските медии. Очаквано каталунската преса надига по-силен глас, но и изданията от Мадрид признават за съдийските грешки. На Пиренеите се обединяват в мнението, че има дузпа срещу Жерард Пике в 85-ата минута.

Тогава Микел Вийянуева пропусна топката, позволи на каталунския защитник да го загърби, след което явно го задържа с ръка за десния крак, потвърди съдийският анализатор на Marca Оливер Андухар. Въпреки протестите на номер 3 и неговите съотборници арбитърът отсъди нарушение в атака.

Две минути по-рано играещият вече като централен нападател Пике вкара топката в мрежата, но след вдигнат флаг на засада. Вестник AS отбелязва, че няма засада при положението. При центрирането на Хавиер Масчерано Андре Гомеш е в редовна позиция. След това португалецът удря топката в гредата, а Пике вкарва в мрежата. Каталунският защитник също няма как да е в засада, тъй като в момента на удара е зад Гомеш.

Вижте видео от двете положения и преценете дали съдията е прав.