18-годишен вкара като Меси в дебюта си в Германия (видео)

Изумително попадение в последната минута на 18-годишния юноша Аймен Баркок донесе победата на Айнтрахт (Франкфурт) с 2:1 при визитата на Вердер (Бремен) в последната среща от кръга в Бундеслигата. За защитника това беше дебют в професионалния футбол, като той се беше появил като смяна четвърт час по-рано. Баркок влетя ударно в голямата игра с прецизен изстрел с левия крак, като такива изпълнения сме свикнали да наблюдаваме от играчи от ранга на Лионел Меси. Успехът изравни "орлите" с още четири тима и разликата с втория Байерн (Мюнхен) вече е само 3 точки. Бременци пък са в серия от четири поредни загуби и остават почти на дъното.

Цялото внимание на "Везерщадион" беше насочено към новата сензация на германския национален тим Серж Гнабри, който заби хеттрик в дебюта си срещу Сан Марино. Днес обаче бившият футболист на Арсенал не успя да отбележи. Феновете също се радваха да видят дебюта на Макс Крузе и първата среща на Клаудио Писаро като титуляр през сезона. И двамата имаха по една чиста възможност, но също не съумяха да вкарат.

Вердер надигра своя опонент през първата част и заслужено излезе напред чрез Флориан Грилич в 38-ата минута.

На почивката обаче треньорът на Айнтрахт вкара най-важния играч на отбора Алекс Майер и само седем минути по-късно той изравни резултата. Веднага след това капитанът пропусна от аналогична ситуация като при гола, след това още веднъж, а Феликс Вийдвалд се намеси решаващо и след включване на Бранимир Хъргота. Съставът от Франкфурт вече беше господар на терена и второто попадение изглеждаше въпрос на време. То дойде в последните секунди, когато никой не очакваше такъв шут точно от Баркок.

18-годишният младеж е роден във Франкфурт, играеше за юношеските формации на Бундестима, но след това избра да рита за Мароко.

След седмица Айнтрахт приема Борусия (Дортмунд), а Вердер ще гостува на последния Хамбургер ШФ.