Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Локо Пд се качи на трона под тепетата с два шедьовъра (видео + галерия)

Отборът на Локомотив (Пловдив) e футболният господар на град Пловдив! “Смърфовете” се наложиха с 2:0 над Ботев (Пловдив) в дербито от 14-ия кръг от Първа лига. Мачът се игра на стадион “Локомотив”, който бе почти пълен, а ултрисите на Локо Пд за първи път бяха заели места на "Бесика", след изграждането на трибуната.

Два шедьовъра донесоха успеха на тима на Едуард Ераносян. В 17-ата минута Мартин Камбуров вкара със задна ножица, а в 68-ата Умарбаев препарира стража Георгиев с брилянтен изстрел отдалеч.

Локомотив Пловдив - Ботев Пловдив
Домакините поднесоха голяма сензация. Титуляр за "смърфовете" започна Хамуд, който е само на 15 години, но се отличи с асистенция.В 74-ата минута Тодор Неделев пропусна дузпа. В 87-ата минута пък Радослав Терзиев напусна принудително терена заради два жълти картона.

Мачът започна с гол във вратата на гостите. Мартин Камбуров вкара със задна ножица в 17-ата минута, след асистенция на 15-годишното дете чудо Ияд Хамуд за 1:0.

Като изключим красивото попадение на голмайстора на "смърфовете", първата част бе доста скучна. За 45 минути главните действащи лица не успяха да сътворят нищо смислено и нямаше нито едно чисто голово положение.

Втората част бе далеч по-вълнуваща. В 56-ата минута националът Мартин Рейнов прати топката в мрежата зад стража Георгиев, но голът не бе зачетен заради засада.

В 68-ата минута Умарбаев отбеляза нов гол-шедьовър. Футболистът опъна мрежата с брилянтен удар от далеч без подготовка за 2:0.

В 74-ата минута Тодор Неделев пропусна дузпа и пропусна идеална възможност за върне своя тим в мача. Лидерът на Ботев излъга играч на противника и бе съборен в наказателното поле от Павел Виданов. Главният съдия Николай Йорданов отсъди най-тежкото наказание, но спести жълт картон на бранителя, който преди това имаше такъв и трябваше да бъде изгонен.

В 85-ата минута Умарбаев пропусна сам срещу вратаря.

В 87-ата минута "канарчетата" останаха с човек по-малко. Радослав Терзиев получи втори жълт картон и напусна принудително.

В минутите до края двубоят се доиграваше и двата тима очакваха последния съдийски сигнал.

ЛОКО ПД - БОТЕВ ПД 2:0

1:0 Камбуров 17
2:0 Умарбаев 68

ЛОКО ПД: Харуби, Крумов, Котев, Виданов, Горанов, Траянов, Райнов, Камбуров, Бакалов, Марчев, Хамуд

БОТЕВ ПД: Георгиев, Панов, Златков, Терзиев, Стоянов, Неделев, Юсеин, Омнебес, Сантош, Косоко, Араужо