Голяма издънка на Рен

Отборът на Рен допусна доста сериозна издънка при преследването си на предните позиции в Лига 1. В мач от 13-ия кръг на шампионата бретанците не успяха да победят Анже, въпреки че водеха с 1:0 и имаха човек повече до 82-ата минута. Джовани Сио бе открил, а Ромен Томас остави гостите в намален състав в средата на втората част. Никола Пепе обаче изравни за Анже, а в самия край на двубоя Шейх Ндойе също видя червения картон и остави тима си с девет души. Въпреки това Рен не успя да се добере до успеха и срещата завърши 1:1.

Така Рен пропусна отлична възможност да се изкачи на четвърто място в класирането и остава на шеста позиция с 21 точки. Анже пък е с три по-малко на десето място.