Ди Мария и Хесе се отпушиха, аржентинецът се контузи

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен победи с 2:0 Нант на "Парк де Пренс" в мач от 13-ия кръг на Лига 1. Аржентинското крило Анхел ди Мария даде аванс на домакините в 13-ата минута, а Хесе Родригес оформи крайния резултат в продължението на мача от дузпа. Интересното е, че това бяха първите голове и за двамата във френското първенство през този сезон, а за испанеца въобще дебютно за ПСЖ.

Играчите на Унай Емери се изравниха с Монако и Ница на върха в класирането, като трите отбора има по 29 точки. Марио Балотели и компания обаче имат един мач по-малко.

Лошата новина за парижани е, че Ди Мария получи мускулна травма и бе заменен принудително в 37-ата минута от Хатем Бен Арфа. Националът на Аржентина почти сигурно е аут за важното гостуване на Арсенал в Лондон, което ще реши първото място в групата им в Шампионската лига.

Домакините не изиграха най-добрия си мач от началото на сезона, но въпреки това поведоха рано. Жан-Кевин Огюстен центрира и Ди Мария се разписа с удар отблизо в 13-ата минута.  Феновете по трибуните трябваше да чакат до последните секунди, за да видят още един гол. Резерва Хавиер Пасторе бе съборен в наказателното поле от Диего Карлош, а друг играч, влезнал от пейката - Хесе, записа името си за първи път сред голмайсторите в Лига 1. Бившият футболист на Реал Мадрид вкара дебютното си попадение за ПСЖ във всички турнири в деветия си мач за клуба.