Пацини и Верона отнесоха нов сериозен бой

Лидерът в Серия "Б" Верона претърпя втора много тежка загуба в първенството. Фаворит номер едно за завръщане в Серия "А" бе разбит с 1:5 при гостуването си на Читадела в мач от 15-ия кръг. Играчите на Фабио Пекия дори поведоха още в 30-ата секунда след 12-ото точно попадение на Джампаоло Пацини през този сезон. Капитанът е голмайстор на първенството, като вкарва средно по един гол на мач. Последното му попадение обаче се оказа крайно недостатъчно, тъй като домакините направо разпиляха съперника в минутите до края на срещата.

Лори изравни в 19-ата минута, Скалия донесе пълен обрат в 28-ата, а Литери (35) и Бенедети (45) доведоха резултата до 4:1 още на почивката. Вратарят на Верона Николас бе доста неубедителен, което позволи на Читадела да има такава комфортна преднина. Второто полувреме Литери вкара своя 10-и гол за сезона, като излезе на второ място при стрелците.

Деветият успех на домакините изведе тима на второ място с 28 точки, като изостава само на две от Верона. Пацини и компания пък след 0:4 от Новара преди седмица, претърпяха ново крушение и трябваше публично да се извиняват на своите тифози.

Бенедето разби с 4:0 Бреша и също има 28 точки след своята четвърта поредна победа. Авелино, Бари, Специя и Тернана също постигнаха победи пред своя публика над Пиза (1:0), Капри (2:0), Чезена (1:0) и Виртус Ентела (3:0). Латина - Салернитана и Про Верчели - Виченца завършиха 1:1.

Тимът на Андрей Гълъбинов Новара приема утре Фрозиноне, а Асколи - Перуджа и Трапани - Спал са останалите мачове.