Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Дунав потъна след скандален гол, Сукуна се направи на Казийски (видео)

Верея победи Дунав с 1:0 на "Трейс Арена" в дербито на новаците в Първа професионална лига. Единственият гол в срещата падна още в първата минута, когато Амаду Сукуна порази мишената. Точно преди да вкара обаче французинът се показа като добър посрещач от волейбола, спирайки топката с ръка след шут на вратаря Станислав Антонов. Изненадващо в стартовия състав на Веселин Великов не попадна титулярният страж Мартин Луков, който е най-конвертируемият играч на "драконите".

Двубоят в Стара Загора започна ударно за домакините - докато зрителите още се настаняваха по местата си, Сукуна опъна мрежата - 1:0 за Верея. Топката бе върната към вратаря Антонов, който опита да изчисти, но Сукуна пресече шута и на празна врата откри резултата. Френският реализатор обаче спря топката с ръка преди да отбележи. Нарушението остана незабелязано от съдиите, дори от този на аутлинията. Това се случи в 40-ата секунда.

Малко след това Момчил Цветанов опита слалом в наказателното поле на домакините, но до нещо сериозно не се стигна. В 18-ата минута на стрелкова позиция се оказа лявото крило на Дунав Антон Огнянов, който потърси далечния ъгъл, но изстрелът профуча в аут. Мачът "заспа" за около 20 минути, за да дойде 37-ата минута, когато Сукуна се отскубна от защитата на гостите, потърси близкия ъгъл, но Станислав Антонов отби с крак. Пет минути по-късно положението на Дунав се усложни - Михаил Милчев изрита играч на Верея и с втори жълт картон пое към съблекалнята.

Началото на второто полувреме започна като края на първото. В 60-ата минута Сукуна проби отляво и изстреля бомба, която обаче се спря в страничния стълб. Трябва да се отбележи и добрата намеса на стража Антонов, който отклони топката в гредата с пъргавина. В 72-ата минута френският голмайстор отново се размина с попадение, след като изскочи на скорост в наказателното поле на "драконите". 120 секунди след това Васил Калоянов направи пропуска на мача, неуспявайки да засече пас на Сукуна на идеална позиция. Загубата попречи на тима на Веско Великов да излезе на трето място в класирането.

ВЕРЕЯ - ДУНАВ 1:0