Клипърс с шеста поредна победа

Лос Анджелис Клипърс постигна шеста пореда победа след 119:105 над Минесота в първенството на НБА. Крис Пол завърши с 19 точки и 8 асистенции, а Джей Джей Редик добави 18 точки за тима Клипърс, който е отборът с най-добър баланс от началото на сезона в асоциацията с 9 победи и 1 загуба. За Минесота с "дабъл-дабъл" завърши Карл-Антъни Таунс - 24 точки и 10 борби.

Сан Антонио надигра Хюстън със 106:100 в друга среща от тази нощ. Коуи Лионард бе най-резултатен за Спърс с 20 точки, а за Хюстън Джеймс Хардън направи "трипъл-дабъл" с 25 точки, 13 асистенции и 11 борби. Торонто победи Ню Йорк за четвърти пореден път, след като се наложи със 118:107. Водещият реализатор в НБА този сезон ДеМар Дерозан вкара 33 точки и за осми път от девет мача този сезон завършва с 30+ точки. Това го нареди в престижна класация редом до Майкъл Джордън, Уърлд Би Фри и Нейт Арчибалд, които са единствените, започвали сезона с над 30 точки в осем от първите девет мача. Кармело Антъни наниза 31 точки, а Кристапс Порзингис и Дерик Роуз добавиха по 21 за Ню Йорк.

Продължава кризата в тима на Маями, който допусна четвърта поредна загуба след 91:102 срещу Юта. Гордън Хейуорд вкара 25 точки, а Родни Ууд добави 17 за успеха на Юта. Атланта записа четвърта поредна победа след 117:96 над Филаделфия. Тим Хардауей Джуниър вкара 20 точки, а Дуайт Хауърд направи поредния си "дабъл-дабъл" - 10 точки и 11 борби.

Лос Анджелис Лейкърс регистрира пета победа в последните шест мача след 126:99 над Ню Орлиънс. Джордан Кларксън наниза 23 точки, а Лу Уилямс добави 21 за Лейкърс. Детройт постигна първата си победа като гост за сезона след 106:95 над Денвър. Тобиас Харис се отличи с 19 точки, а Маркъс Морис добави 17 за успеха на Детройт.

Снимка: Getty Images/Guliver