Хърватия върна исландците в реалността (видео)

С два гола на Марсело Брозович Хърватия надигра Исландия с 2:0 у дома в сблъсъка на досегашните водачи в Група "I" на световните квалификации и вече е едноличен лидер с актив от 10 т. Полузащитникът на Интер беше точен с еднотипни попадения в 15-ата и 90-ата минути. Малко след втория гол Иван Перишич беше изгонен с директен червен картон, но това нямаше как да повлияе на изхода от двубоя.

До днес исландците нямаха поражение и продължаваха да играят с настроението от Евро 2016, на което впечатлиха всички. На "Максимир" обаче те се изправиха срещу един по-солиден от тях съперник и логично се стигна до поражение.

Северняците имаха своите положения, но те бяха пропуснати от Йон Дади Бьодварсон. Нападателят можеше да повлияе върху крайния резултат, ако беше по-съсредоточен при ситуации в 12-ата и 63-ата минути.

Капитанът на хърватите Лука Модрич не попадна сред титулярите, тъй като му липсва игрова практика заради възстановяването от контузия. Вместо него Анте Чачич заложи на другия хърватин в Реал Мадрид Матео Ковачич, но на почивката двамата футболисти си смениха местата.

Двубоя отново се игра пред празни трибуни заради поредното наказание на домакините.

Макар и без своите пламенни запалянковци "шахматистите" показаха класа. В 15-ата минута Брозович откри с удар с левия крак, като и вратарят Ханес Халдорсон можеше да се намеси по-добре. Две минути преди почивката стражът на Исландия все пак се реваншира, спасявайки 100-процентово положение на Перишич.

Гостите опитаха няколко атаки през второто полувреме, но постепенно започнаха да изостават на темпото на хърватите и така не съумяха да организират натиск. В 90-ата минута Брозович направи 2:0 и сложи точка на спора. След това Перишич влетя грубо в краката на Биркир Бярнасон и беше изгонен.

В другия ранен мач от групата Турция срази Косово с 2:0. По-късно тази вечер Украйна приема Финландия.

ХЪРВАТИЯ - ИСЛАНДИЯ 2:0
1:0 Брозович (15)
2:0 Брозович (90)