Дербито на Североизтока без победител, Геша и компания продължават без загуба

В дербито на 15-ия кръг в Североизточна Трета лига борещите се за завръщане в професионалния футбол Добруджа и Черноморец (Балчик) не успяха да се победят. Пред около 400 зрители на стадион “Дружба” в Добрич дербито на Североизтока завърши при резултат 1:1.

Първи до гол стигнаха гостите, които откриха резултата в 39-ата минута. След остро центриране на Илиян Капитанов защитникът Иван Иванов, в опита си да изчисти топката, я заби в собствената си врата. В 61-ата минута домакините можеха да изравнят резултата, но след изпълнението на задна ножица от страна на Кристиан Пешков, топката срещна напречната греда.

Осем минути преди края Даниел Димитров се озова в удобна позиция, но малко преди да стреля, бе ударен в лицето от Мирослав Начев. Главният съдия посочи бялата точка, а футболистът на Черноморец бе пратен преждевременно под душовете, след като получи втори жълт картон в срещата. Зад топката застана Тодор Колев, който не сгреши и изравни.

С поделената на стадион “Дружба” точка разликата между лидера Черноморец (Балчик) и третия Добруджа не се промени. Футболистите на Георги Иванов-Геша имат 36 точки на сметката си, докато тези на Стефан Славов - 31. Между двата тима е съставът на Калиакра (Каварна), който е с 32 точки.