Бразилия изнесе урок на Аржентина (видео+галерия)

Бразилия разгроми с 3:0 на Аржентина в очаквания с огромен интерес мач от световните квалификации в зона Южна Америка на "Ещадио Минейрао" в Бело Оризонте и се откъсна на 8 точки пред големия си съперник във временното класиране. Аржентинците стояха равностойно на съперника си през първите 45 минути, но след получения гол станаха жертва на контраатаките на домакините. Головете за успеха на "селесао" отбелязаха Фелипе Коутиньо (24), Неймар (45) и Паулиньо (59).

Бразилия изнесе урок на Аржентина Двубоят започна с активна игра и на двата отбора. В петата минута реферът показа, че няма да толерира груба игра, като показа жълт картон на Фернандиньо за нарушение срещу Меси в средата на терена. Преди това именно Меси отправи първия удар към вратата на Бразилия, след като стреля от пряк свободен удар.

Бразилия изнесе урок на Аржентина Последва атака на Бразилия чрез Неймар, спряна с цената на фаул от Масчерано. Постепенно играта се установи в центъра, като и двата отбора действаха внимателно и не позволяваха да се изненадат. Домакините бяха по-активни, но атаките им бяха разбивани пред наказателното поле. В 17-ата минута Фернандиньо извърши ново нарушение срещу Меси, но беше пожален и не получи втори жълт картон въпреки претенциите на аржентинеца.

Бразилия изнесе урок на Аржентина В 21-ата минута Бразилия стигна до първия си корнер, изпълнен от Неймар, но не последва нищо опасно. Аржентина отговори с постепенна атака, която можеше да доведе до нещо много опасно, след като Лукас Биля изстреля истинска бомба от границата на наказателното поле, но Алисон спаси.

Бразилия изнесе урок на Аржентина Опасността стресна домакините и в 24-ата минута те откриха резултата чрез Филипе Коутиньо, който нахлу пред наказателното поле, увлече няколко защитници на Аржентина след себе си и със силен удар препарира Ромеро. Голът отвори играта и аржентинците се активизираха. Игуаин и Ди Мария започнаха да търсят по-често топката. В 34-ата минута Лионел Меси пое топката на границата на наказателното поле и беше съсечен от Миранда, но получи правото да изпълни пряк свободен удар от идеална за него позиция. Ударът му обаче срещна стената, а при добавката от негов съотборник излезе в корнер.

Бразилия изнесе урок на Аржентина Бразилия успя да организира опасна контраатака чрез Коутиньо, който подаде на Неймар и звездата на Барселона успя да стреля, но извън вратата. В 41-ата минута Ди Мария изведе чудесно Мас в наказателното поле, но вместо да подаде към Игуаин, футболистът на Аржентина реши да стреля и сбърка.

В добавеното време на първата част Бразилия нанесе втория си удар, като Неймар удвои след светкавична контраатака. Това беше гол номер 50 за Неймар с националната фланелка, като пред него във вечната класация останаха само трима - Ромарио с 55, Роналдо - 62 и Пеле със 77.

Бразилия изнесе урок на Аржентина Втората част започна с натиск на гостите. Меси отново опита късмета си от фаул, но бранителите в жълто се справиха с опасността. В 54-ата минута Сабалета спаси вратата от сигурен трети гол, след като изчисти топката почти от голлинията след удар на Паулиньо, който успя да излъже аржентинската отбрана. Все пак в 59-ата минута Паулиньо стигна до звездния си миг, след като Ренато Аугусто успя да му върне топката и този път халфът на китайския Гуанджоу Евъргранде не сбърка - 3:0 за Бразилия.

Бразилия изнесе урок на Аржентина Домакините заиграха все по-свободено, докато аржентинците изглеждаха все по-отчаяни в опитите си да постигнат поне почетен гол. В 84-ата минута при поредната си атака бразилците можеха да направят унижението за гостите още по-голямо, но Фирминьо не успя да достигне топката след прострелно центриране на Неймар.

Така Бразилия вече има 44 победи в съперничеството си с Аржентина срещу 38 за съперника, като двата тима имат 25 равенства помежду си.

Бразилия изнесе урок на Аржентина Любопитно за отбелязване е, че "златистите" нямат загуба от Аржентина вече 11 мача у дома. Последното поражение на "Селесао" като домакин от Аржентина е от 1998 година, когато "Албиселесте" печелят с 1:0 в приятелска среща.

Бразилия - Аржентина 3:0
1:0 - Коутиньо (24)
2:0 - Неймар (45)
3:0 - Паулиньо (59)

БРАЗИЛИЯ: Алисон, Дани Алвеш, Маркиньос, Миранда, Марсело, Фернандиньо, Паулиньо, Ренато Аугусто, Филипе Коутиньо, Неймар, Габриел Жезус.

АРЖЕНТИНА: Ромеро, Сабалета, Отаменди, Фунес Мори, Мас, Перес, Биля, Маскерано, Ди Мария, Меси, Игуаин.