ЦСКА-София 2 докосна върха във Втора лига

ЦСКА-София 2 постигна победа с 2:1 над Ботев (Враца) в среща от 12-ия кръг на Втора професионална лига.

Поради наказание наложено от БФС, лишаване от домакинство за един мач, възпитаниците на Стамен Белчев домакинстваха на градския стадион в Ловеч.

Изненадващо гостите от Враца поведоха с 0:1 в 10-ата минута. "Червените" веднага натиснаха своя съперник и до почивката Кристиян Малинов на два пъти изпусна да се разпише.

Най-чистото положение за ЦСКА-София 2 през първото полувреме дойде в 44-ата минута, когато вратарят на врачани спаси страхотен шут на Милчо Ангелов.

"Червените" започнаха второто полувреме изключително агресивно и натискът им даде резултат в 49-ата минута, когато главният съдия отсъди дузпа и Милчо Ангелов не сгреши от бялата точка.

В 86-ата Никола Колев не успя да завърши отлична атака от границата на наказателното поле. Във втората минута на добавеното време логичното се случи и усилията на тима бяха възнаградени. С топовен шут Кристиян Малинов оформи крайното 2:1.

След тази среща дублиращият отбор на ЦСКА-София дели първото място във Втора лига със Септември (София). Двата тима са с по 24 точки след 12 изиграни кръга.