Иван Колев и Ница с първа победа във Франция

Българският волейболист Иван Колев и новият му отбор Ница записаха първа победа във френската Лига А. Колев и съотборниците му биха категорично у дома Нарбон с 3:0 (25:20, 25:20, 25:16) в мач от 3-ия кръг на първенството.

Иван Колев влезе за малко като резерва във втория и третия гейм. Българският посрещач завърши с 5 точки (3 аса и 67% ефективност в атака) за успеха. Най-полезен за Ница стана латвийският диагонал Херманс Еглескалнс с 14 точки (3 аса и 46% ефективност в атака), а Жером Клер добави още 12 точки (1 блок, 1 ас, 53% ефективност в атака и 33% перфектно посрещане) за победата. За тима на Нарбон финландецът Никлас Сепанен се отчете с 10 точки.

Така Колев и компания са на предпоследното 11-о място във временното класиране с 3 точки след 1 победа и 2 загуби, с колкото са и 9-ия Араго (Сет) и 10-ия Кан. В следващия 4-и кръг Ница гостува на Тулуза. Срещата е изтеглена за четвъртък (10 ноември) от 21,00 часа българско време.