Възходът на Благо Георгиев и Оренбург продължава (видео)

Считан от мнозина преди началото на сезона за сигурен изпадащ, отборът на Оренбург играе все по-сполучливо в Премиер лигата на Русия и днес отново показа, че не бива да бъде подценяван. Новаците стигнаха до престижно равенство 3:3 при гостуването си на Краснодар и се изкачиха до 12-ото място във временното класиране. "Биковете" пък са 5-и и пропуснаха да изместят от 4-ата позиция шампиона ЦСКА (Москва).

Началото бе перфектно за домакините, които поведоха с 2:0 до 11-ата минута. Първо Маурисио Перейра вкара след комбинация с Ари, а след това самият бразилец получи пас от Виталий Калешин и не сбърка. В 16-ата минута Сергей Бреев върна едно попадение и гостите си повярваха, че обрат е възможен. В защитата на Краснодар настъпи тотално объркване и до  31-ата минута резултатът стана 2:3 с два гола на бранителя Владимир Полуяхтов. На всичкото отгоре, в края на полувремето Куаси Ебуе получи червен картон и остави домакините с човек по-малко.
Оренбург беше много близо до победата, но в 73-ата минута Андрей Малих извърши грубо нарушение и също беше изгонен, а само две минути по-късно Александър Мартинович засече центриране на Жоао Жоазиньо и с глава фиксира крайното 3:3.

В следващия кръг Оренбург е домакин на Локомотив (Москва), а Краснодар гостува на Урал.