Вутов и Цонев играят при издънка на Лече

Младежките национали на България Антонио Вутов и Радослав Цонев играха за Лече при равенството 2:2 в гостуването на Фонди от 12-ия кръг в Лега Про-група С, третото ниво на италианския футбол. Двамата се появиха след почивката.

"Джалоросите" поведоха с 2:0 още до 26-ата минута. Първо Торомино даде аванс след 60 секунди игра, а след това Пачили удвои. Буквално в даденото продължение на първото полувреме гостите подариха две попадения на своя съперник. Първо Козенца си вкара автогол в 45-ата минута, а при следващата атака Бомбаги вкара за втори път топката в мрежата на Лече.

Втората част Вутов се появи в 66-ата минута, а Цонев влезе в 75-ата минута. Лече пък се опитваше да си върне преднината, но в 83-ата минута стражът на гостите Марко Блеве бе изгонен. Въпреки това Вутов бе на път да стане герой в 87-ата минута. Талантът от Мездра стреля опасно, но топката мина на сантиметри от гредата и не успя да донесе три точки на тима си, който бе с човек по-малко.

Лече вече трети пореден мач няма победа, като от едноличен лидер в първенството се смъкна на второ място с актив от 25 точки, докато Юве Стабия е лидер с 28 точки.