Божинов се радва на гол, после признава, че не го е вкарал той (видео)

Българският нападател Валери Божинов игра като титуляр при убедителната победа на Партизан с 4:0 над гостуващия Нови Пазар в среща от 15-ия кръг на сръбското футболно първенство. Божинов не успя да се разпише и беше заменен в 70-ата минута от Неманя Михайлович.

Марко Янкович откри в 25-ата минута след асистенция отляво на Ален Стеванович, който вкара за 2:0 след контраатака осем минути преди почивката.

Уро Джурджевич направи резултата класически в 54-ата минута, когато засече с глава отлично центриране от дясно на Саша Марянович. Интересното е, че Божинов скочи върху Джурджевич при центрирането, а след това започна да празнува, все едно, че той е вкарал гола, докато съотборникът му се оплакваше от болки в кръста от сблъсъка с българина. В този миг Божинов се обърна към него, като му каза с усмивка: "Не съм аз, ти си",

Петър Джуричкович оформи успеха с хубав удар от 25 метра шест минути преди края.

Партизан е втори в класирането с 32 точки, на 6 точки от лидера и шампион от миналия сезон Цървена звезда.