Барса се преобрази и покори "Санчес Писхуан" (видео+галерия)

Шампионът на Испания Барселона изтръгна много трудна победа с 2:1 като гост на Севиля в здрав сблъсък от 11-ия кръг на Ла Лига. През първото полувреме домакините играха по-силно, откриха резултата чрез Витоло (15) и пропуснаха още положения. Лионел Меси изравни в 43-ата минута и беше вдъхновителят за обрата. В 61-ата аржентинецът асистира на Луис Суарес, който оформи крайния резултат. С успеха тимът на Луис Енрике се доближи на две точки от лидера Реал Мадрид.

Севиля - Барселона - 1:2 Лионел Меси, Луис Суарес и Неймар традиционно поведоха каталунската атака. Самюел Юмтити и Хавиер Масчерано оформиха централния защитен вал, а Денис Суарес замени контузения Андрес Иниеста. Хорхе Сампаоли подреди 4-1-4-1 с централен нападател Лусиано Вието, подкрепян от офанзивна четворка: Франко Васкес, Самир Насри, Пабло Сарабия и Витоло.

Севиля - Барселона - 1:2 През първото полувреме "лос бланкирохос" надиграха тотално своя противник, като буквално сгазиха съперниковите футболисти при единоборствата и не ми ползволяваха да изнасят топката напред. Въпреки това солидното игрово предимство не им донесе голов аванс преди почивката. Още в 35-ата секунда Вието намери пространство за изстрел - шутира ниско, след което Марк-Андре тер Стеген плонжира и улови. Във втората минута "лос блаугранас" изградиха скоростна акция, Неймар изведе Луис Суарес, който моментално стреля ниско по диагонала, но Серхио Рико изби. В петата Серхио Ескудеро опита много труден удар от въздуха и топката профуча покрай гредата в аут.

Севиля - Барселона В седмата Витоло с лекота се справи със съпротивата на Сержи Роберто и центрира остро - без адресат. В 14-ата десният бек не игра съсредоточено с глава и допусна Витоло да напредне опасно. Със съвместна подкрепа бързоногият флангови нападател беше блокиран. При следващата атака Луис Суарес и Неймар не се разбраха в наказателното поле на съперника. В 15-ата минута Сержи Роберто отново се ориентира при дълъг пас към Витоло, испанското крило напредна и сам срещу германския страж не сбърка - 1:0.

Севиля - Барселона - 1:2 В 17-ата Неймар центрира остро отдясно, а Мариано изби насигурно. В 21-ата гостите от "Камп Ноу" изградиха добра атака, в края на която Денис Суарес беше блокиран на границата на наказателното поле. В 29-ата южняците имаха великолепна възможност за втори гол. Вието центрира отляво, Сарабия изскочи сам срещу вратаря, но незнайно защо реши да подава назад с пета и на практика извади топката извън наказателното поле.

Севиля - Барселона - 1:2 В 33-ата Вието стигна до топката, изпреварвайки Масчерано, и шутира ниско от малък ъгъл - топката премина покрай гредата. В 34-ата Сарабия беше блокиран в наказателното. В 36-ата гостите от "Камп Ноу" най-сетне се изнесоха по-напред: Сержи Роберто центрира, топката стигна до Неймар, а след това до Меси, който беше блокиран.

Севиля - Барселона - 1:2 В 42-ата барселонци допуснаха нова груба грешка. Този път те подариха владението на топката от тъч и позволиха топката да дойде в краката на Витоло около дузпата. Номер 20 не стреля точно. Минута по-късно пропуските на севилци бяха наказани. Неймар залъга няколко футболисти в наказателното поле и върна назад към Меси, който отбеляза с отсечен удар от дъгата, като топката влезе в десния ъгъл на Рико - 1:1. Това беше 27-и гол на Ла Пулга срещу любимата му жертва. От "Камп Ноу" бързо се похвалиха, че това попадение е под номер 500 за Лео с фланелката на Барса, включвайки и головете в неофициални мачове.

Севиля - Барселона - 1:2 Каталунците вдигнаха темпото през втората част и определено бяха по-добрият отбор на терена. В 47-ата минута Меси беше спрян в наказателното поле, а малко по-късно и Денис Суарес не намери продължение в близост до вратата. При ответната акция Вието и Насри разиграха и френският халф стреля в ръцете на вратаря. В 49-ата Иван Ракитич получи чудесна топка и шутира от 15 метра - в обсега на вратаря.

Севиля - Барселона - 1:2 В 52-ата Денис Суарес свърши чудесна работа в центъра, изнесе топката към Луис Суарес, той намери Меси, но ударът на аржентинеца беше блокиран от Адил Рами. В 54-ата Лучо върна с пета назад към Меси, номер 10 стреля остро, но Рико изби. Две минути по-късно Серхио Бускетс сгреши и се получи контра трима на двама, която Масчерано спря с жертвен шпагат срещу Витоло. В 59-ата Тер Стеген показа, че внимава и улови топката след далечен изстрел.

Севиля - Барселона - 1:2 В 61-ата "лос кулес" отнеха в половината на своя опонент, Меси напредна, прекрасно видя Луис Суарес встрани и уругваецът насочи между краката на вратаря - 1:2. В 63-ата севилци изпуснаха да дадат бърз отговор, като каталунците се спасиха след поредица от блокирани топки. В 72-ата Неймар изведе Луис Суарес, номер 9 излъга вратаря, но не успя да свие топката близо до аутлинията. Две минути по-късно Стеван Нзонзи се извиси при корнер, след което топката облиза лявата греда. В 75-ата Меси подаде към Луис Суарес, но Лучо не успя да вкара от чиста позиция, като Рико показа класа и изби.

Севиля - Барселона - 1:2 В 83-ата Меси беше фаулиран и обувката му беше събута. Аржентинецът умишлено се засуети при обуването, а в крайна сметка реши да напусне терена и тогава да се обуе. Реферът реагира и му извади жълт картон. Отговорът на Лео беше гневен: захвърляне на обувката напред. Десетката се размина с нов картон след тази своя проява. Пет минути по-късно Луис Суарес получи жълт картон за бурен протест. Доста е вероятно уругваецът умишлено да си изкара картона, за да пропусне наглед лесното домакинство на Малага след две седмици. В 93-ата минута Неймар беше на прага да вкара трети гол, но си поведе прекалено дълго. Имаше и опция за пас към Луис Суарес. Натискът на севилци в края донесе напрежение, но не и удари към вратата.

Севиля - Барселона - 1:2 Така Барса се отърси от загубата срещу Манчестър Сити през седмицата и си осигури по-спокойна почивка в периода на националните отбори. Тимът на Сампаоли пък изостана от Реал и Барса и се присъедини към групата на Виляреал и Атлетико Мадрид.