Лион с важни три точки в Лига 1 (видео)

Отборът на Лион постигна ценна победа в Лига 1, след като успя да се наложи с 2:1 над коравия тим на Бастия у дома в мача от 12-ия кръг. Мачът дойде само три дни след изтощителната битка в Торино срещу италианския колос Ювентус, срещу когото Лион успя да измъкне точка след 1:1. Звездният нападател на домакините Александре Лаказет отново блесна, след като откри в 37-ата минута от дузпа.

На терена се завърза свирепа битка, а гостите останаха с девет души на терена четвърт час преди края. В заключителните минути на полувремето Пиер Бенгтсон си заби зрелищен автогол и удвои аванса на Лион. Все пак гостите стигнаха до почетно попадение чрез Енцо Кривели в добавеното време.

В другите мачове от кръга Бордо победи Лориен с 2:1, Гингам завърши 3:3 с Дижон, Анже се наложи с 1:0 над Лил, а Тулуза изпусна победата при гостуването на Нант, като допусна изравнителен гол за 1:1 в добавеното време.