Монако изригна срещу Нанси

Отборът на Монако разпиля с 6:0 Нанси в мач от 12-ия кръг на Лига 1. Феновете на "Луи II" видяха най-голямата домакинска победа за сезона, след като Радамел Фалкао се разписа два пъти през първата част в 25-ата и 30-ата минута. Килиан Мбапе (65), Гуидо Карийо (87, 91) и Жервиньо (90) пък бяха точни след почивката.

Монегаските постигнаха осма победа в първенството, която изведе тима на второ място с 26 точки, само на три точки зад Ница. Играчите на Леонардо Жардим постигат трета толкова внушителна победа през този сезон във Франция, след като разбиха със 7:0 Метц като гост и с 6:2 Монпелие в предишното си домакинство.

Фалкао пък показа, че започва да завръща форма, като преди няколко дни отново вкара два гола. Той стори това срещу ЦСКА Москва в Шампионската лига през седмицата, а вече има четири попадения в първенството.

Влезналият на негово място Карийо вкара първите си два гола в последните минути, като преди него и Мбапе се разписа за първи път този сезон. Петото попадение бе дело на Жервиньо, който вече има пет попадения.

Нанси остана на 19-то място с девет точки след седмата си загуба.