Десетима от Съндърланд извоюваха сензационна първа победа (видео)

Съндърланд записа първа победа за този сезон в Премиър лийг, след като надделя с 2:1 над Борнемут на "Виталити Стейдиъм". Успехът е още по-изненадващ, като се има предвид, че "черните котки" играха с човек по-малко над 30 минути, след като Стивън Пиенаар получи червен картон Иначе двубоят започна добре за домакините, които поведоха още в 11-ата минута чрез Дан Гослинг, който засече отблизо центриране на Адам Смит. Джуниър Станислас и Джошуа Кинг пропуснаха добри възможности да удвоят, а в 33-ата минута Виктор Аничебе изравни с удар от вратарското поле.

В 59-ата минута Пиенаар получи втори жълт картон заради грубо влизане срещу Станислас. Последният нацели гредата малко след това. В 74-ата минута Адам Смит фаулира Аничебе в наказателното поле. Дефоу бе точен от бялата точка, носейки победата на Съндърланд.

Въпреки успеха "черните котки" остават на дъното с актив от пет точки. Борнемут е 12-и.