Шансът се усмихна на Академик Бултекс във Варна

Черно море Тича записа първа домакинска и общо 4 загуба в надпреварата на Националната баскетболна лига. Пред собствена публика варненският тим отстъпи на Академик Бултекс със 70:71, като в самия край на мача домакините бяха много близко до обрат в двубоя.

Варненци започнаха много добре срещата и успяха за около минута и половина да поведат с 5 точки при 7:2. По време на първата четвърт гостите няколко пъти успяваха да стопят изоставането си до само точка. Седемнадесет секунди преди края на първата част с тройка на Васил Михайлов Академик Бултекс успя да поведе за първи път в срещата и спечели първата част с 22:21. Гостите показаха по-добра игра в началото на втората част, вкараха 7 срещу 2 точки за Черно море Тича и поведоха с 29:23. Домакините допускаха много брак в играта си и Академик Бултекс успя около 4 минути преди почивката да поведе с 12 точки - 37:25. На полувремето преднината на гостуващия тим бе 9 точки - 42:33.

През третата част играта бе равностойна, а около 4 минути и половина преди края й домакините успяха да стопят изоставането си до 4 точки - 47:51. Академик показа по-добра игра до края на третата част и преди последната четвърт водеха с 10 точки - 59:49. В последната част пловдивчани успяха да поддържат преднината си, но минута и половина преди края домакините успяха да намалят изоставането си до 3 точки - 67:70. Тридесет секунди преди края Черно море изравни при 70:70 и дори имаха възможност и да поведат, но Цветомир Куртев пропусна два наказателни удара. Гостите успяха да реализират един наказателен удар в края чрез Джордан Семпъл и поведоха със 71:70, а домакините не успяха да реализират при атаката си и победата бе за "студентите".

За пореден мач Джордан Семпъл бе над всички за пловдивския тим. Този път американецът вкара 28 точки, овладя 15 борби и направи 3 асистенции. Шакир Смит и Оскар Белфийлд реализираха съответно 13 и 12 точки, но Белфийлд вкара едва 4 от 18 стрелби от игра. Васил Михайлов вкара 11 точки и овладя 7 борби.

За Черно море най-резултатен беше Александър Янев с 22 точки. Националът овладя и 17 борби, докато Цветомир Куртев направи силно включване от пейката с 15 точки.

ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА - АКАДЕМИК БУЛТЕКС 99 70:71 (21:22, 12:20, 16:17, 21:12)

ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА: Деян Карамфилов 3, Станислав Цонков 9, Веселин Георгиев, Мърджан Мъркович 8, Александър Янев 22 (Цветомир Куртев 15, Антон Диков, Никола Джурич 10, Георги Янков, Ангел Нацкин)

АКАДЕМИК БУЛТЕКС 99: Оскар Белфийлд 12, Шакир Смит 13, Васил Михайлов 11, Станислав Ваклинов 7, Джордан Семпъл 28 (Планимир Дафинов, Илко Нанев, Илиян Ставрев)