Тарханов се завърна в Урал с равенство като гост (видео)

Доскорошният треньор на Славия Александър Тарханов изведе Урал до ценно равенство при гостуването на тима от Екатеринбург на Криля Советов. Мачът в Самара завърши 2:2 и прекъсна серията от три поредни загуби на Урал. Разочарованието остана за домакините, които изпуснаха победата четвърт час преди края и по този начин останаха в зоната на изпадащите.

Криля Советов също беше с нов треньор. Дебют начело на тима направи Вадим Скрипченко, който преди седмица подаде оставка като наставник на Урал, а днес се изправи срещу бившия си отбор.
Двамата наставници подходиха смело и заложиха на идентични схеми с по двама нападатели. До почивката Криля Советов атакуваше повече, но по-опасните положения създадоха гостите. В 22-ата минута футболистите на Урал организираха интересна атака по десния фланг, при която се стигна до разбъркване в наказателното поле и Дмитрий Коробов заби топката под гредата. Десетина минути по-късно Кристиан Паскуато технично преодоля стража на Урал Антон Заболотний, но голът му беше отменен заради засада.
Самарци продължиха да притискат съперника си и в 40-ата минута Сергей Корниленко уцели гредата. Все пак, в добавеното време на първата част домакините изравниха. Атаката премина през Ибрахим Цалагов и Милан Родич, а опитният Корниленко отблизо вкара за 1:1.

в 65-ата минута беларуският нападател на Криля Советов вкара втория си гол  мача и изведе домакините напред, но Урал не се предаде и стигна до точката в 73-ата минута с точен изстрел на Гиорги Чантурия.