Попов и компания не сбъркаха срещу аутсайдер (видео)

Българският нападател Ивелин Попов бе титуляр за Спартак (Москва) при победата на столичани с 1:0 като гости срещу Том (Томск) в първия мач от 13-ия кръг на руската Премиер лига. Попадението реализира в 42-ата минута Фернандо, а Попов остана на терена до 84-ата минута, когато бе сменен от Ромуло, след като минута по-рано българинът бе получил жълт картон. Фернандо получи оличен пас с пета от Дмитрий Комбаров и с хубав удар в горния ляв ъгъл на стража Антон Коченков отбеляза единствения гол в мача.

Спартак събра 31 точки и отново излезе еднолично на върха в класирането. Вторият Зенит е с 28 точки и утре гостува на Терек. Том пък е 15-и с 8 точки.

"От ден на ден ставаме по-силни. Радвам се, че играчите не се отпуснаха след победата над ЦСКА (Москва). Знаех, че няма да е лесно, особено на замръзнал терен и при минус 14 градуса. Доминирахме през цялото време, освен в последните 5 минути, когато имахме и малко късмет", заяви след успеха треньорът на Спартак Масимо Карера.
За пръв път от 2000 година насам столичният гранд постига 10 победи още преди края на първия полусезон. Когато това се случи за последно, Спартак завоюва титлата.

Том е в серия от 4 загуби и заема последното 16-о място в класирането с 8 точки, колкото има и Криля Советов преди домакинството на Урал.