Драматичен финал на "Ла Росаледа" (видео)

Отборът на Малага на два пъти изоставаше срещу Спортинг Хихон, но показа характер и се наложи с 3:2 в първи мач от 11-ия кръг на Примера. За това помогна и червеният картон на защитника на гостите Лийо в 71-ата минута, когато резултатът бе 2:2. Малко по-късно резервата Микаел Сантос вкара трети гол за Малага и донесе на тима четвърти пореден успех на "Ла Росаледа". Спортинг пък все още няма дори точка при гостуванията си на този съперник в елита.

В 13-ата минута Дуйе Чоп центрира към Борха Вигера и от позицията, на която се намираше, за него не бе проблем да насочи топката в мрежата. По-добрата игра на Малага доведе до няколко опасни положения пред вратата на Иван Куеяр и в самия край на полувремето Пабло Форналс изравни.
В 49-ата минута Чоп от фаул върна преднината на гостите от Хихон, но с това свърши всичко хубаво за тях. В 65-ата минута Сандро Рамирес вкара с глава за 2:2, а не след дълго десният бек Лийо извърши ненужно нарушение и остави Спортинг с човек по-малко. Победата за Малага осигури Микаел Сантос с атрактивен удар с глава след центриране от левия фланг.

В класирането Малага е на 9-о място с 15 точки, а Спортинг има 9 пункта и се намира в зоната на изпадащите.