Казанлък Волей с първа победа в женското първенство

Волейболистките на Казанлък Волей победиха като домакини ЙЕБ 05 (Шумен) с 3:1 (25:19, 25:13, 26:28, 25:16) в мач от 2-ия кръг на женското първенство на България, който се игра в местната зала "Багира".

Така "розите" записаха първа победа в първенството, след като на старта отстъпиха на Раковски (Димитровград) с 2:3 гейма. С това волейболистките от Казанлък имат актив от 5 точки, като се нареждат на второ място във временното класиране, но преди изиграването на мача Марица – Славия, който е отложен. Тимът на Шумен пък записа първа загуба в първенството, след като в първия кръг надигра Бургас 07 с 3:0. Шуменки успяха да вземат само гейм, като остават с 3 точки в актива си. Това им отрежда 4-о място във временното подреждане.

Домакините от Казанлък, водени от треньора Страхил Балов, превъзхождаха изцяло съперничките в първите два гейма, като правеха голяма разлика и затвориха геймовете безпрепятствено след 25:19 и 25:13. Бързият успех, обаче, доведе до известен спад на концентрацията и в третата част те се озоваха в ролята на догонващ. Шуменки се разиграха, подеха инициативата и водеха постоянно до 22:20. В този момент домакините изравниха 22:22. В решителните минути, обаче, след 25-а точка гостенките успяха да изтръгнат гейма с 28:26, като намалиха 1:2. Това бе истински шамар за "розите", които в четвъртата част отново излязоха с променено лице. С нужната концентрация и стабилност те поведоха с 9:4 и 16:8, наложиха волята си и затвориха мача след 25:16 и 3:1.