Лидерът Пирин продължава без грешка, обърна и Нефтохимик насред Бургас

Волейболистите на Пирин (Разлог) останаха начело в Суперлигата на България, след като постигнаха 4-а поредна победа. Момчетата на Иван Дурев обърнаха и надделяха като гости над Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:1 (22:25, 25:21, 25:10, 25:19) в мач от 4-ия кръг, игран тази вечер в зала "Младост".

Така разложани са начело във временното класиране с 12 точки след 4 победи от 4 мача, с колкото е и втория ЦСКА, но с 11 точки. Нефтохимик е на незавидното 9-о място с едва 3 точки след 1 победа и 3 загуби.

В 5-ия кръг Пирин е домакин на Славия, а бургазлии гостуват на Арда (Кърджали). Двете срещи са в петък (11 ноември) от 18,00 часа.

Гостите от Пирин започнаха по-добре срещата, като на няколко пъти повеждаха в първия гейм. Домакините от Нефтохимик, обаче, постоянно успяваха да изравняват и в края дори измъкнаха гейма след 25:22. Във втората част Пирин отново стартира мощно като поведе с 8:1. Бургазлии направиха няколко точки, но Пирин продължи да увеличава преднината си до 13:5. След това домакините започнаха да правят асове и принудиха треньора на разложани Иван Дурев да вземе почивка при резултат 15:9. От Нефтохимик се опитаха да наваксат първоначалното си изоставане и стопиха доста точки, но все пак Пирин не изпусна инициативата и изравни за 1:1 след 25:21.

Третият гейм започна почти по същия сценарий като втория - с преднина 4:1 за Пирин, а дп първото техническо прекъсване гостите от Разлог водеха с 8:3. Волейболистите на Пирин продължиха да диктуват събитията на терена, като увеличиха разликата до 20:8 и 23:9. В крайна сметка Пирин взе гейма с разгромното 25:10. Четвъртата част започна равностойно, но постепенно Пирин започна да трупа преднина, за да се стигне до крайното 25:19 и 3:1.

Най-полезен за Пирин отново стана Венцислав Георгиев с 18 точки (3 блока и 38% ефективност в атака), а Георги Елчинов (2 блока, 2 аса, 50% ефективност в атака и 29% перфектно посрещане) и Костадин Гаджанов (6 блока!!!, 1 ас и 75% ефективност в атака) добавиха по 13 точки за победата. За домакините от Нефтохимик Петър Христов реализира 16 точки.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - ПИРИН (РАЗЛОГ) 1:3 (25:22, 21:25, 10:25, 19:25)
НЕФТОХИМИК 2010: Теди Дремсизов 1, Петър Христов 16, Явор Генов 11, Мартин Пенев 6, Красимир Гайдарски 10, Георги Чалъков 6 - Мартин Иванов-либеро (Андрей Николов, Лукаш Силва, Георги Петров 5, Марио Жуниор, Томов-либеро)
Старши-треньор: Петър Дочев
ПИРИН: Дилян Игнатов 5, Венцислав Георгиев 18, Георги Елчинов 13, Благовест Катранджиев 3, Костадин Гаджанов 13, Мартин Кръстев 10 - Виктор Копанаров-либеро (Владимир Панев, Боян Иванов 6)
Старши-треньор: Иван Дурев.

Статистика: Красимир Кънев (скаутмен на Нефтохимик 2010)