Раковски отнесе ЦСКА пред рекордна публика от 1000 зрители в Димитровград

Женският отбор на Раковски (Димитровград) записа втора поредна победа от началото на сезона в НВЛ, след като в първия си домакински мач се наложи с 3:0 (25:21, 25:17, 25:23) над ЦСКА (София) пред около 1000 зрители зала „Младост“ в Димитровград.

За ЦСКА като капитан пък се завърна Силвия Кьосева, която през миналата година бе в Унгария. Червените бяха подкрепяни през целия мач от сериозна своя агитка от местния фенклуб на ЦСКА в Димитровград.
Раковски поведе първоначално с 8:4, а Юлия Иванова предприе смяна с включването на Кристина Бончева на мястото на Ралина Дошкова. Този ход помогна на Червените да изравнят и дори да поведат с 12:11, но треньорът на домакините Иван Радичев поиска прекъсване. След него състезателките на Раковски отново поеха инициативата (14:12). Домакините продължиха да водят, а на терена за ЦСКА се завърна Ралина Дошкова. Тимът от Димитровград обаче успя да надделее и да поведе след 25:21.

Във втората част ЦСКА повеждаше на два пъти – с 4:1 и с 14:11. При 14:14 обаче като че ли дойде преломният момент в гейма, след като реферите отсъдиха топка в аут и точка за Раковски. Това вбеси състезателки и треньори на ЦСКА, а главният съдия Ангел Ангелов вдигна жълт картон. Последва серия от сервиси на Михаела Мартинова за 18:15, а постепенно Раковски увелчиаваше преднината си докато не поведе с 2:0 гейма след 25:17.

В третата част на терена за ЦСКА се появи рожденичката Екатерина Димитрова, а Червените имаха преднина почти през цялото време. Авансът им достигна 22:17, но това не бе достатъчно, за да прекърши ентусиазма на домакините. И след дълга серия от сервис на Силвия Андреева Раковски успя да изравни, а след това и даприключи мача при 25:23 и да се поздрави с три точки.

Стартови състави:

ЦСКА: Ивета Станчулова - Силвия Кьосева (капитан), Ралина Дошкова - Кристина Гунчева, Янита Николова - Натали Петрова, Славена Никова/Михаела Михайлова (либеро);

Раковски: Мирела Шахпазова - Симона Николова, Силвия Андреева - Вангелия Рачковска (капитан), Елизабет Късаджикова - Михаела Мартинова, Габриела Златкова/Кристина Караджова (либеро);