Бивш играч на Лудогорец бележи в Европа

Бившият играч на Лудогорец Жуниор Кайсара отбеляза първия гол за Шалке 04 при победата с 2:0 над Краснодар в мач от Група “I” на Лига Европа. Бразилецът откри резултата в 25-ата минута, когато едно центриране отдясно бе отклонено в наказателното поле и стигна до него на задната греда. Това бе първи гол за Кайсара за германския му тим, като любопитното е, че това е и едва петото попадение в цялата му кариера. Само три минути по-късно Набил Бенталеб удвои, за да оформи крайното 2:0.

В другия двубой от групата Ред Бул изненада Ница на “Алианц Ривиера” и го победи с 2:0. В герой за австрийците се превърна младият кореец Хее-Чан Хван, който влезе като резерва, но отбеляза и двете попадения. Азиатецът се разписа в рамките на само една минута - между 72-ата и 73-ата.

Шалке записа четвърта поредна победа и вече има билет за следващата фаза. Второто място в момента е за Краснодар с шест точки, а Ред Бул и Ница са с по три.